Saņem paziņojumu par svarīgākajām ziņām, līdzko tās ir publicētas tv3.lv! Pieteikties
LOK: 29 no 33 Latvijas olimpiešiem ir vakcinēti pret Covid‑19
Tokijas olimpiskajās spēlēs, turpinot pieaugt Covid-19 inficēto skaitam, tiek spriests, ka nākamajās spēlēs, kas pēc pusgada notiks Pekinā, olimpiešiem, visticamāk, būs jāvakcinējas obligāti. Neoficiāli to pieļauj arī Latvijas sporta funkcionāri, vienlaikus norādot, ka pavasarī olimpiešiem ļaut vakcinēties brīvprātīgi, nevis obligātā kārtā, bijis pareizs lēmums, stāsta TV3 Ziņas.
Labā noskaņojumā ceļu uz olimpisko Tokiju 26. jūlijā sāka jātnieks Kristaps Neretnieks. Viņam šīs būs pirmās olimpiskās spēles. Sportistu Tokijā jau gaida galvenais sabiedrotais – viņa zirgs.
Uz Tokiju šodien bija jādodas arī džudistam Jevgeņijam Borodavko. Tomēr Tokijas spēles viņam iet secen pozitīva Covid-19 testa dēļ. Vai sportists bija vakcinēts, Latvijas Olimpiskā komiteja neatklāj, jo ziņas par konkrēta sportista vakcinācijas statusu liedz sniegt likums. Taču kopumā zināms, ka potēti ir 29 no 33 olimpiešiem, vakcinēti arī gandrīz visi treneri.
Kā šorīt raidījumā “900 sekundes” sacīja Latvijas delegācijas vadītājs Kārlis Lejnieks, potēties vai ne bija katra olimpisko spēļu dalībnieka atbildība: “Fakts ir tāds, ka opcija braukt uz spēlēm bez potes ir. Tie, kas to izmantoja, viņi to izmantoja. Pat vakcinējoties, kā mēs zinām, var būt Covid-19 pozitīvs pat bez simptomiem vai [ar] viegliem simptomiem. Es nedomāju, ka tas būtiski mainītu to situāciju, ka kāds varētu nesaslimt. Šeit visi pasākumi tiek veikti tā, lai šo risku mazinātu. Beigu galā ir ieteikuma forma, ir reglamenti. Bet pats lēmums par attiecīgo vakcināciju vai nē ir sportistu un treneru atbildība.”
Kristapa Neretnieka treneris iestājas pret olimpiešu obligātu vakcināciju: “Protams, ka brīvprātīgi. Tāpēc, ka pirms tam visi gatavojas brīvi – atsevišķi, distances. Testi šurpu turpu, ielido katru dienu. Nav ar to problēmu, es domāju, nevienam.”
Vēl kategoriskāk noskaņots ir svarcelšanas treneris Viktors Ščerbatihs: “Ja mums būtu izvēle maksāt “štrāfus” vai kaut ko, es maksātu federācijai “štrāfu”, bet mani sportisti pirms olimpiskām spēlēm – es neatļautu viņiem vakcinēties. Saprotu, ka ir problēmas, – nē. Mēs braucam startēt, mēs braucam sasniegt lielu rezultātu. Un tā vakcinācija, saku godīgi, tā sabojās treniņu posmu, treniņu gatavošanos. Pietiek uz vienu dienu tev sabojāt veselību, un jau būs slikts rezultāts. Tāpēc, protams, te ir jādomā, cik labi, cik slikti. Pēc olimpiādes – obligāti, bet pirms olimpiādes es neatļautu. Neatļautu un viss.”
Latvijas Olimpiskā komiteja uz šiem izteikumiem reaģējusi, brīdinot, ka Viktoram Ščerbatiham jābūt gatavam rēķināties ar savas rīcības sekām.
Lai mazinātu inficēšanās risku, olimpiešiem bija iespēja vakcinēties jau aprīļa beigās, jo valdībā panāca vienošanos viņus vakcinēt kā vienus no pirmajiem. Olimpiešus iekļāva ceturtajā prioritāri vakcinējamo grupā kopā ar senioriem, kuri vecākiem par 60 gadiem, daļu pedagogu un darbiniekiem, kuriem bija jānodrošina pašvaldību vēlēšanu norise.
Tāpat kā visiem Latvijas iedzīvotājiem, arī olimpisko spēļu dalībniekiem vakcinēšanās bija brīvprātīga. Tomēr noprotams, ka tas mainīsies. Saskaņā ar pagaidām neoficiālu informāciju nākamajās olimpiskajās spēlēs, visticamāk, ļaus startēt tikai vakcinētiem dalībniekiem. Ziemas spēles sāksies jau pēc pusgada Ķīnas galvaspilsētā Pekinā.
Ziņo par kļūdu rakstā
Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.
Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!