tv3.lv

Lielā talka 2021: pandēmijas dēļ apkārtnes sakopšana lielākoties noritējusi ģimeņu lokā

Katrs atsevišķi, bet visi kopā – tāds ir sestdien notikušās Lielās talkas sauklis pandēmijas apstākļos. Lai neveidotos tradicionāli ierastās pulcēšanās, šoreiz vienā talkošanas vietā nedrīkstēja būt vairāk par desmit cilvēkiem. Ne tikai darbošanās noteikumi, bet arī atkritumu maisu saturs liecināja par pandēmijas laiku.

2021. gada 24. aprīlī 19:45

Epidemioloģiskās drošības dēļ šajā Lielajā Talkā uzsvars likts uz solo un vienas mājsaimniecības talkošanu.

Lasi vēl: Ogres novada pašvaldība arī šogad nepiedalīsies Lielajā talkā

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Siguldas novada Allažos dzīvojošā Deičmaņu ģimene no atkritumiem tīra ciema gravu, kurā gadiem ilgi cilvēki metuši stikla un plastmasa pudeles, nevajadzīgās lietas no tuvējiem mazdārziņiem.

“Mēs gribam savākt to, ko varam, kaut vai daļu. Maisu tik daudz nebūs, lai te to visu izdarītu. Vāksim, kamēr būs maisi,” saka Juris Deičmanis.

Un ātri tiek pielasīti Lielās talkas organizatoru atvestie 15 specializētie maisi. “Tās pudeles bija tika daudz, ka mēs nepilnas minūtes laikā pielasījām pilnu maisu.” Deičmaņu ģimene meklēja vēl papildu savējos: “Izskatās pēc izgāztuves, tā kā miskastes maisi izmesti.”

Ja talkošana bijusi ārpus oficiāli reģistrētajām vietām, cilvēki tiek aicināti salasītos atkritumu maisus tur neatstāt, bet gan izvest pašiem vai nogādāt līdz kādai pieteiktajai talkošanas vietai. Par to savākšanu tālāk jau atbild vietējā pašvaldība. Ja maisi stāv ilgāk par trim nedēļām, jāziņo Lielās talkas organizatoriem.

“Ja mēs pielasām to maisus, ir svarīgi, lai viņus aizvāktu projām, lai nemētātos ceļa malā. Esam sazinājušies ar Siguldas apsaimniekotāju, un solīja visus aizvākt,” pauž ”Lielās Talkas 2021” dalībniece Eva Deičmane.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr blakus pašvaldībā, Inčukalna novada Gaujas ciemā Lielā talka ir tā reize gadā, kad izteikti apjaušam daļas sabiedrības cūcisko pusi un tos, kuri ir gatavi pieliekties un savākt piemēsloto.

Inčukalna novada Gaujas ciemā vienu no trim talkām pieteica Evita Celmiņa ar vīru, kuri nespēj noskatīties uz atkritumiem gar pastaigu un velo taku. Daudzviet Latvijas dabas takās un mežos ir pandēmijas specifiskie atkritumi: “Šī gada aktuālākā problēma, aktuālākie atkritumi ir izlietotas vienreizējās sejas maskas, vienreizējie pārtikas trauki, ko cilvēki lieto dabā un turpat arī atstāj, bet sejas maskas ir pilnīgi izteikti.”

Šī gada Lielajā talkā oficiāli pieteiktas vairāk nekā 1200 talkošanas vietas. Vislatvijas sakopšanas akcija notiek jau 14. reizi.

“Agrāk bija daudz vairāk piemēslots. Pa šiem gadiem tomēr ir savākts. Paliek mazāk, bet nu ir vēl ko darīt. Ir tās talkas jāorganizē,” pauž Inčukalna novada Gaujas iedzīvotājs Normunds Celmiņš.

Lielajā talkā ne tikai savāc atkritumus, bet arī labiekārto teritorijas, savāc pērnā gada lapas.

“Esmu novērojusi, ka tur, kur ir viss labiekārtots un sakopts, vairs cilvēki nemēslo,” teic Inčukalna novada Gaujas iedzīvotāja Aija. “Mēs šo visu darām, lai cilvēki labi dzīvotu. Prieks būs acīm,” piebilst vietējā iedzīvotāja Fajina.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm