Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietas projektēšanai plāno piešķirt 114 587 eiro

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja šodien atbalstīja 114 587 eiro piešķiršanu Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietas projektēšanai.

2022. gada 10. oktobrī 17:00

Iecerēts, ka projekts varētu tikt izstrādāts līdz nākamā gada rudenim, kad apritēs 10 gadi kopš traģiskajiem notikumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jautājums par finansējuma piešķiršanu tiks virzīts izskatīšanai Finanšu un administrācijas lietu komitejā.

LETA jau ziņoja, ka Pilsētas attīstības departamenta izsludinātajā Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietas metu konkursā, par labāko atzīts “ALPS ainavu darbnīcas”, dizaina biroja “H2E” un konsultāciju aģentūras “Copywriter/Levelup” kopīgi pieteiktais Zolitūdes atceres dārzs.

Atceres dārzs kalpos kā piemiņas vieta, kur traģēdijā cietušie un bojāgājušo tuvinieki varēs netraucēti noturēt piemiņas brīžus, bet pārējiem iedzīvotājiem tā būs mierīgas atpūtas vieta, vienlaikus sniedzot būtiskāko informāciju par notikušo.

Piedāvājums akcentē gaišas piemiņas un kopā būšanas koncepciju, kas sēras un dusmas aizstāj ar cerību un piedošanu, iepriekš norādīja žūrijas komisijas vadītāja, Rīgas pilsētas arhitekta dienesta pilsētas galvenā dizainere, pilsētas arhitekta pienākumu izpildītāja Evelīna Ozola.

Viņa skaidroja, ka telpiskais tēls – šķietami nejauši izvietotas sfēras – rada asociāciju ar rīta rasu, asaru pilieniem, izbērtām pērlītēm – aizkustinošiem, bet ne pārlieku tumšiem simboliem. Piemiņas vietu plānots integrēt apkārtnē, skaidroja Ozola.

Kā iepriekš norādīja “ALPS ainavu darbnīcas” ainavu arhitekte Ilze Rukšāne, galvenais izaicinājums, veidojot Zolitūdes atceres dārza koncepciju un ainavisko risinājumu, bijis padarīt šo vietu atbilstīgu iespējami plašas Zolitūdes iedzīvotāju, rīdzinieku un pilsētas viesu auditorijas vajadzībām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iecerēts, ka Zolitūdes atceres dārza ainavisko ansambli veidos “Kopābūšanas laukums” ar perimetrāliem apstādījumiem, bagātīgiem stādījumiem klāts Klusuma pakalns un priekšlaukums, kā arī dārzam pieguļošais lineārais parks.

Kopābūšanas telpā brīvi būs izkārtotas 54 dažāda izmēra nerūsējošā tērauda sfēras, netraucējot šķērsot laukumu, bet piesaistot gājēju uzmanību un palēninot kustību, tādējādi sekmējot apcerīgu noskaņojumu.

Atceres dārza ainaviskais un simboliskais centrs ir lielveikala jumta nogruvuma vietā izveidots bagātīgi apzaļumots Klusuma pakalns, kas paredzēts meditatīvai vienatnei.

Pakalna virsotnē, ķiršu koku ieskauts, tiks izvietots sekls apaļš ūdens spogulis, kurā būs redzams debesu atspulgs.

Priekšlaukums ir ieejas un sagatavošanās vieta, kur apmeklētāji pulcējas pirms dārza apmeklējuma, kur izvietotas velostāvvietas un mikromobilitātes punkts.

Parka izveides pilsētbūvnieciskā un ainaviskā koncepcija paredz radīt vienotu ārtelpas struktūru visā Anniņmuižas ielas garumā, iekļaujot tajā Zolitūdes atceres dārzu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau ziņots, ka 2013.gada 21.novembrī, Zolitūdē sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Būveksperti secināja, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm