Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī atklāj jaunu operāciju zāli

Ceturtdien, 1. decembrī, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā atklāta jaunizbūvētā operāciju zāle, kas aprīkota plānveida ķirurģisko operāciju veikšanai, tostarp ginekoloģiskā un otolaringoloģiskā profila operācijām.

2022. gada 1. decembrī 13:32

Jaunajā operāciju zālē izbūvēta atsevišķa ieeja, nodrošinot nepieciešamos sanitārepidemioloģiskos apstākļus, lai to varētu izmantot arī kā operāciju zāli Covid-19 vai citiem infekciozajiem slimniekiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jaunizbūvētā operāciju zāle ir aprīkota ar mūsdienīgām ķirurgu un anesteziologu konsolēm, anestēzijas iekārtu, galdiem un operācijas dubultlampu ar trim endoskopijas monitoriem, kas ļaus operācijās piedalīties arī asistentiem. Šobrīd Ventspils slimnīcā tiek veiktas ķirurģiskā, traumatoloģiskā, ginekoloģiskā, mugurkaula ķirurģijas, otolaringoloģiskā un oftalmoloģiskā profila operācijas.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis norādīja, ka slimnīca attīstās gan infrastruktūras ziņā, gan piesaistot speciālistus, kas ir būtiski priekšnosacījumi kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanā. Piesaistot speciālistus, tiek paplašināts sniegto pakalpojumu loks, līdz ar to reģiona iedzīvotājiem nepieciešamie veselības aprūpes pakalpojumi ir pieejami tuvāk dzīvesvietai. Ar to skaidrojams arī pieaugošais Ventspils slimnīcā veikto operāciju skaits. Vienlaikus ar operāciju zāles atklāšanu, slimnīcas valdes priekšsēdētājs klātesošos iepazīstināja ar jauno Ginekoloģijas un dzemdību bloka vadītāju Sergeju Tarasovu.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja 1. vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs pauda gandarījumu, ka slimnīca veiksmīgi īsteno infrastruktūras attīstības projektus, nodrošinot gan personālam, gan pacientiem mūsdienīgu vidi, telpas un aprīkojumu! “Mēs kā pašvaldība finansējam Cilvēkresursu attīstības programmu – piešķirot jaunajiem speciālistiem pašvaldības stipendijas un dzīvokļus, lai profesionāli ārsti būtu pieejami ventspilniekiem,” norādīja Blumbergs.

Būvdarbus veica SIA “Pilsbūve”. Būvuzraudzību veica SIA “Būves un būvsistēmas”, projektētājs SIA “JaunRīga ECO”. Būvdarbu kopējās izmaksas – 347 000 eiro. Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm