Zemes gabaliņš “zem svešām famīlijām”, “pī**a”, kas uzmeta – kā deputāti šodien taisnojas par to, ko runāja “Rīdzenē”

Žurnāls “IR” ceturtdien, 22. jūnijā, publicējis vēl vairākus tā dēvēto “Rīdzenes” sarunu fragmentus. Šoreiz Ainārs Šlesers ar dažāda ranga politiķiem pārrunājis, kā Valsts prezidenta amatā iedabūt sev vēlamu kandidātu, novākt ģenerālprokuroru un izveidot valdību ar “Saskaņu” un Zaļo un zemnieku savienību. TV3 Ziņas 22. jūnijā Saeimā lūdza sarunu varoņus komentēt to saturu.

2017. gada 22. jūnijā 19:01

2010. gadā izmeklētāju noklausītajās sarunās viesnīcā “Rīdzene” Ainārs Šlesers ar saviem sarunu biedriem – Ventspils mēru Aivaru Lembergu, Rīgas domnieku Andri Ameriku, partijas “Saskaņa” Saeimas frakcijas vadītāju Jāni Urbanoviču, zemkopības ministru Jāni Dūklavu un eksbaņķieri Valēriju Karginu – apspriedis gan Valda Dombrovska valdības gāšanu, gan augstu valsts amatpersonu nomaiņu, gan dažādas likumu iniciatīvas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Piemēram, ar Dūklavu pārrunāta ģenerālprokurora Jāņa Maizīša izgāšana Saeimā. Lai arī koalīcija publiski solīja viņa kandidatūru atbalstīt, slēgtajā balsojumā viņa atkārtota ievēlēšana amatā tomēr netika atbalstīta. Šlesers par to slavējis Lemberga ietekmi Saeimā, un Dūklavs tam piekritis.

 

“Aivars nodemonstrēja spēku un iedeva pa rīkli ģenerālprokuroram. Tas ir tāds spēka demonstrējums!” – tā sacījis Šlesers.

Dūklavs Šleseram lūdzis iespēju pārdot kādu viņam piederošu zemesgabalu Rīgas brīvostā, kas gan uz viņa vārda nav deklarēts. Par to viņš gribot 15 miljonus, Šlesers atbild, ka summa ir pārāk liela.

Dūklavs: “Man ostā viens zemes gabals pieder tīri privāti. Tur zem vienas firmiņas jeb zem divām tas ir piereģistrēts. Visi zem svešām famīlijām”.

Dūklavs, kurš pašlaik ir atvaļinājumā, tagad gan noliedz, ka viņam ostā būtu piederējis nedeklarēts zemes gabals.

 

 

“Rīdzenes” sarunas arī liecina, ka dienu pēc “Tautas partijas” lēmuma atstāt Dombrovska valdību, 2010. gada martā trijatā tikušies Šlesers, Lembergs un  Urbanovičs, lai vienotos par taktiku uz gaidāmajām Saeimas vēlēšanām. Kā vēlamā tiek minēta ZZS, Šlesera partijas un “Saskaņas” koalīcija. Lembergs atzīst, ka nedrīkst pieļaut tādu zaļo zemnieku deputātu ievēlēšanu, kuri ideoloģiskas pārliecības dēļ tai nepiekristu, un arī Šlesers uztraucies, vai ZZS tiešām veidos valdību kopā ar “Saskaņu”, nevis “Vienotību”.

“Mums tas ir jāzina, jo savādāk sanāk baigi “ņičestno”. Nu, nevar būt tā, ka šodien Brigmanis guļas pilnīgi zem, bet rīt pēkšņi ies kopā ar Šleseru un Urbanoviču! Nu, vot neticu,” sacījis Šlesers.

Politiķi arī apsprieduši televīzijā dzirdēto, kur toreizējā “Tautas partijas” deputāte Aija Barča paudusi atbalstu mazākumvaldībai bez “Saskaņas”. Par to Urbanovičs sadusmojies un nolamājis savu Saeimas kolēģi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šitā te pīz*a arī uzmeta,” sacīja Urbanovičs.

Šodien, 22. jūnijā, Saeimas sēdē Urbanovičs pārlapoja žurnālu “Ir”. Visbeidzot piekritis intervijai, viņš atzīst, ka izrunājies ļoti riebīgi.

“Man ļoti nepatika tas viss, man ir kauns. Par sevi. Par tiem izteicieniem rupjajiem pret savu kolēģi Saeimas? Jā, es jau atvainojos,” tā sacījis Urbanovičs.

Atgādināsim, ka noklausītās sarunas bija iemesls tā dēvētās oligarhu lietas sākšanai 2011. gadā. KNAB šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr, pamatojoties uz pierādījumu trūkumu, pērn decembrī izbeidza.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm