tv3.lv

Zelenskis: Latvija sniedz maksimālu atbalstu, un Ukraina to vienmēr atcerēsies

“Jūs sniedzat maksimālu atbalstu Ukrainai gan militārajā, gan humānajā jomā,” ceturtdien attālinātā videouzrunā Saeimai sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Simboliski, ka Ukrainas prezidenta uzruna notika laikā, kad parlamentā debatē par padomju matojuma – piemiņas zīmju – demontāžu Latvijā.

Uzrunā Zelenskis pateicās Latvijai gan par ieroču sūtījumiem, gan kara bēgļu uzņemšanu. Vienlaikus viņš norādīja, ka ir citas valstis, kuru rīcībā ir lielāki resursi, bet tās savā atbalstā paliek malā. Ukrainas prezidents norādīja, ka bieži vien tas notiek tieši naudas dēļ. Ka ir valstis, kas par katru cenu vēlas saglabāt sakarus ar Krieviju.

“Ir tādi, kas bezcerīgi cer, ka varēs nomierināt Krieviju, dodot tai, ko tā vēlas,” sacīja Zelenskis. Viņš kritizēja izskanējušos aicinājumus Ukrainai piekāpties Krievijai tās prasībās attiecībā uz Ukrainas teritoriju. Viņš to sauca par centieniem saglabāt “iluzoru mieru” uz citu nāciju tiesību un cilvēku dzīvību rēķina. “Tā nevar būt!” uzsvēra Ukrainas prezidents.

Ukrainas prezidents kritizēja šādu pieeju, paužot bažas, kas notiktu, ja šāda agresija tiktu vērsta pret kādu valsti ar mazāku aizsardzības potenciālu. “Vai tās nodos bez cīņas?” retoriski vaicāja Zelenskis.

Viņš atgādināja gan vēsturi, kad paktu un vienošanos dēļ daudzas tautas zaudēja brīvību, gan mūsdienu Krievijas ambīcijas attiecībā uz Baltijas valstīm, Poliju un citām. Zelenskis uzsvēra: lai nepieļautu vēstures atkārtošanos, ir jāiestājas par vērtībām, kas respektē visu tautu intereses.

Tā vietā, lai piekāptos Krievijai, Zelenskis aicināja pret to vērst vēl jaudīgākas sankcijas. Viņš arī uzsvēra, ka jāpanāk, lai kara noziedznieki tiktu saukti pie atbildības, lai tie nonāktu tiesas priekšā.

“Mūsu vecāki cerēja, ka mūsu paaudzei nebūs jāpiedzīvo okupācija, represijas, deportācijas. Diemžēl tā nenotika. Mums ir jādara viss, lai likvidētu šos draudus,” sacīja Zelenskis. Viņš pauda pārliecību, ka kopā, balstoties savās vērtībās, to izdosies panākt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zelenskis pauda pateicību par piešķirto Viestura ordeni. Viņš sacīja, ka šis apbalvojums ir gan visai Ukrainas tautai, gan arī Latvijas tautai, kuras cīnās par brīvību un iestājas par vērtībām Eiropā.

Ukrainas prezidents Saeimu uzrunāja pēc parlamenta priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (NA) uzaicinājuma.

“Par spīti karam un personīgajam apdraudējumam Ukrainas politiskā vadība turpina nepagurstoši strādāt. Latvijas un Ukrainas savstarpējā izpratne, politiskā un arī praktiskā sadarbība ir ciešāka nekā jebkad iepriekš. Tas tādēļ, ka mūs vieno kopīgs mērķis – Ukrainas uzvara pār ļaunumu, kas patlaban plēš dziļas brūces Eiropas kontinentā,” pauž Saeimas priekšsēdētāja.

Mūrniece uzsver, ka Ukraina varonīgi cīnās pret Krievijas okupantiem. Prezidents Zelenskis turpina iedvesmot taisnīgai cīņai par brīvību, un tā ir cīņa ne tikai par Ukrainas brīvību, akcentē politiķe.

Ukraina aizstāv vērtības, kuras ir visas demokrātiskās pasaules dzīvesveida pamatā – brīvība, miers un demokrātija, pauž Saeimas priekšsēdētāja.

Mūrniece kopā ar Igaunijas un Lietuvas parlamentu priekšsēdētājiem bija pirmie parlamentu spīkeri, kas pēc kara sākuma apmeklēja Kijivu, 24. martā tiekoties ar Ukrainas parlamentāriešiem un arī Ukrainas prezidentu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Žurnālists kopš 1992. gada. Atspoguļo sociālpolitiskus notikumus un procesus. Strādā ar pārliecību, ka uzticamas ziņas ir pirmās nepieciešamības prece ikvienam, kā arī vitamīni veselīgas pilsoniskās telpas veidošanā.
Žurnālists
Medijos darbojas 10 gadus. Iepriekš strādājis ziņu aģentūrās, savukārt ikdienā TV3 Ziņās vēsta par aktuālo ekonomikā un politikā, padziļināti pievēršoties valdības darbam, transportam un enerģētikai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm