tv3.lv

Zaķis un Dombrovskis neesot rīkojušies neētiski: KNAB tomēr pārbaudīs ”Citadeles” pārdošanas darījumu

Ekspremjers Valdis Dombrovskis un “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis nav rīkojušies neētiski. Tādi ir “Vienotības” Ētikas komisijas pirmie secinājumi, vērtējot savas partijas ietekmīgo politiķu braucienu uz Gruziju kopā ar bankas “Citadele” pircēju pārstāvi laikā, kad izšķīrās bankas pārdošanas cena.

2014. gada 24. septembrī 22:40

Tikmēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs paziņojis, ka pārbaudīs bankas pārdošanas darījumu.

Politisko oponentu partijas “Saskaņa” izvērsta nomelnošanas kampaņa, nevis neētiska rīcība. Tas ir “Vienotības” Ētikas komisijas pirmais atzinums, iepazīstoties ar pierādījumiem, ka Valdis Dombrovskis un Dzintars Zaķis ir paši apmaksājuši braucienu uz Gruziju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ir ziņojis laikraksts “Diena”, abi ietekmīgie valdību vadošās partijas politiķi kopā ar aizsardzības ministru Raimondu Vējoni no Zaļo un zemnieku savienības un bankas “Citadele” pircēja –  ASV investīciju fonda “Ripplewood Holdings” oficiālo pārstāvi Valdi Siksni šovasar devās kopīgā braucienā uz Gruziju. Tas notika tieši laikā, kad izšķīrās “Citadeles” pārdošanas cena.

Kopīgais ceļojums uz Gruziju radījis pamatīgas šaubas par to, vai tik svarīgs lēmums, kā bankas pārdošana, kurā ieguldīti nodokļu maksātāju miljoni, patiesībā ticis pieņemts šaurā lokā un neafišētās sarunās ārpus valsts. Atpūtas brauciens tāpat liek uzdot nopietnus jautājumus, vai “Citadeles” pārdošanas process norit saskaņā ar valsts vai privātām interesēm.

“Vienotības” Ētikas komisija šo lietu sola turpināt vērtēt, bet pirmie secinājumi jau izdarīti.

Brauciena dalībnieki noliedz, ka Gruzijā būtu apsprieduši “Citadeles” pārdošanu. Viņi stāsta, ka turp devušies atvaļinājumā un tas, ka visi bijuši vienā lidmašīnā, esot tikai sakritība.

Lai gan šis brauciens ir pārsteidzis valdības vadītāju Laimdotu Straujumu un viņa to šorīt LNT raidījumā 900″ nosauca par kļūdu, arī premjerministre uzsver, ka Gruzijā “Citadeles” pārdošanas cena nav apspriesta.

Šodien kļuvis zināms, ka “Citadeles” pārdošanas darījumu pārbaudīs KNAB, jo saņēmis opozīcijas partijas “Saskaņas centrs” Saeimas deputāta Andreja Elksniņa iesniegumu. Deputāts ir vērsies arī Ģenerālprokuratūrā, kas vēl lems par tālāko rīcību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm