tv3.lv

VVC: Valsts pārvaldē brīžiem redzama vēlme valodas jautājumā izpatikt uzņēmējiem

Valsts pārvaldē brīžiem ir redzama vēlme valodas jautājumā izpatikt uzņēmējiem, ārvalstniekiem un investoriem, dodot papildu brīvības, intervijā  “900 sekundēm” teica Valsts valodas centra (VVC) direktors Māris Baltiņš.

2018. gada 13. augustā 9:44

“Brīžiem ir vēlme šķietami izpatikt uzņēmējiem, ārvalstniekiem, investoriem dodot kaut kādas papildu brīvības iespējas,” pauž Baltiņš. “Sliktākais ir tas, ka brīžiem gan valsts pārvaldē, gan nevalstiskajās organizācijās ir cilvēki, kas apšauba valsts valodas statusu, nesaprotot, ka tās primārs lietojums ir pašsaprotams un nav diskutējams.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc viņa paustā, kopumā gan izpratne par latviešu valodas lietošanu valsts pārvaldē vērtējama kā laba.

Spriežot par situāciju citās jomās, Baltiņš minēja, ka ir bijuši gadījumi, kad cilvēki domā, ka var izvietot reklāmas tikai svešvalodās. Ir bijusi arī situācija, kad kādas kafejnīcas īpašnieki uzskata, ka viņu iestādi apmeklēs vairāk, ja ēdienkarte būs tikai angļu valodā.

Kā ziņots, visos Latvijas novados darbojas VVC sabiedriskie palīgi. Pagājušajā gadā tie snieguši 352, bet 2016. gadā – 348 konsultācijas par dažādiem jautājumiem, tostarp informācijas sniegšanu mājaslapās svešvalodā, pareizrakstību, publisko informāciju tikai svešvalodā, marķējumu tulkojumiem. Šogad pirmajā ceturksnī sniegtas jau 143 konsultācijas.

Intervija ar Māri Baltiņu

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm