VNĪ: Ar JRT būvniekiem nav plānots lauzt līgumu

Jaunais Rīgas teātris (JRT) neiestudēs nevienu jaunu uzvedumu, kamēr neatgriezīsies vēsturiskajās telpās Lāčplēša ielā – ar šādu paziņojumu nācis klajā teātra direktors Alvis Hermanis, tādējādi protestējot pret kārtējo kašķi starp ēkas būvniekiem un Valsts nekustamajiem īpašumiem.

Jaunā Rīgas teātra ēkas remonts sākās pirms vairāk nekā pieciem gadiem, un vienreiz Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) līgumu ar projekta būvniekiem jau lauza, tādējādi paildzinot nama atjaunošanas procesu.

Tagad kašķis par projekta pabeigšanas termiņu radies arī ar pašreizējiem celtniekiem – pilnsabiedrību “SBSC”. Tas nokaitinājis teātra aktierus, un iestādes režisors Alvis Hermanis 18. janvārī paziņoja – teātris neiestudēs nevienu jaunu izrādi, kamēr neatgriezīsies vēsturiskajās telpās Lāčplēša ielā.

Alvis Hermanis
Jaunā Rīgas teātra (JRT) mākslinieciskais vadītājs

“Jaunais Rīgas teātris, protams, turpinās spēlēt savas repertuāra izrādes, pārdos biļetes un katru vakaru strādās, taču jaunu iestudējumu “Tabakas fabrikā” vairs nebūs. Nākamā pirmizrāde notiks tikai un vienīgi Lāčplēša ielas telpās. Un ne agrāk. Ja valstij šis ir beztermiņa projekts, tad JRT piesaka beztermiņa streiku.”

Nepatīkami pārsteigts par teātra streiku ir kultūras ministrs Nauris Puntulis, kurš pie pirmās izdevības sola tikties ar finanšu ministru, kura pārraudzībā ir Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ). Problēmas esot ne tikai ar JRT, bet arī citiem valsts iestādes pārraudzītajiem kultūras projektiem.

Nauris Puntulis
kultūras ministrs (“Nacionālā apvienība”)

“Mums šī saruna par VNĪ bija paredzēta sen, pat nenojaušot, ka šī situācija varētu saasināties. Mums ir daudz citu jautājumu, kurus es labprāt pārrunātu, tostarp par Valmieras teātri un citām kultūras būvēm, tā kā šis mūsu sarunu tikai paātrināja.”

Tikmēr VNĪ skaidro – teātra atjaunošana bija jāpabeidz līdz martam, bet būvnieki paziņojuši, ka kavēs darbu termiņus. Līdz šim valsts iestāde pildījusi visas uzņēmēju prasības – divu miljonu apmērā kompensējusi būvdarbu sadārdzinājumu un izmaksājusi avansu – vienu miljonu eiro. Tagad būvkompānija atkal prasa avansu, ko VNĪ bez pamatojuma nav gatavi piešķirt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai nesaskaņas risinātu, trešdien, 18. janvārī, notika iesaistīto pušu tikšanās.

Jeļena Gavrilova
VNĪ valdes locekle

“Bija konstruktīva diskusija ar būvnieku par to, kā mēs varam mobilizēties, lai pabeigtu teātri pirms rudens sezonas. Būvnieks vēl joprojām prasa un gaida avansu, taču to izmaksāt iespējams tikai tad, ja būvnieks iesniegs nepieciešamos pierādījumus izmaksu palielinājumam. Mēs šodien konstruktīvi runājām par tiem pierādījumiem un gaidīsim no būvnieka visu nepieciešamo informāciju.”

Gavrilova arī norādīja, ka ēkas atjaunošanas darbus nav plānots apturēt un netiek diskutēts arī par līguma laušanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm