Visas Saeimā pārstāvētās partijas nosaukušas kandidātus CVK jaunajam sastāvam

Visas Saeimā pārstāvētās partijas nosaukušas izvirzītos kandidātus Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) jaunā sastāva izveidošanai.

19. janvārī 18:07

Par izvirzītajiem kandidātiem vēl būs jābalso Saeimai.

Kā aģentūru LETA informēja koalīcijas partiju pārstāvji, “Jaunā vienotība” (JV), “Apvienotais saraksts” (AS) un Nacionālā apvienība (NA) CVK priekšsēdētāja amatam ir pieteikusi Pasaules Brīvo latviešu apvienības bijušās priekšsēdētājas Kristīnes Saulītes kandidatūru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat katrai Saeimas frakcijai ir iespēja virzīt savu pārstāvi darbam CVK, jo bez CVK priekšsēdētāja parlamentam ir jāievēl vēl septiņi pārstāvji.

JV kā savu pārstāvi CVK virza Rīgas vēlēšanu komisijas locekles Sanitas Stelpes-Segliņas kandidatūru, pastāstīja JV pārstāve Silvija Reinberga. Stelpe-Segliņa ļoti labi orientējas ar vēlēšanu organizēšanu saistītājos jautājumos, ir strādājusi vēlēšanu iecirkņa komisijā, kā arī sagatavojusi partiju apvienības dalībai vēlēšanās nepieciešamos dokumentus, skaidro JV pārstāvji.

AS kā savu pārstāvi CVK virza juristes, Eiropas kustības “Fair Play” (Godīgas spēles) viceprezidenti Baibu Veisu, kura ir bezpartejiska un ar pieredzi konsultantes darbā AS frakcijā, aģentūrai LETA pastāstīja “Apvienotā saraksta” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Tavars uzsvēra, ka Veisa ir spēcīga juriste un ka viņas pārstāvētie principi kustībā par godīgu spēli ir tieši atbilstošo vēlēšanu procesa organizēšanai.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) CVK locekļa amatam virzīs Dzintru Kusiņu, kura ir CVK locekle kopš 2011.gada, aģentūrai LETA pastāstīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis. Kusiņa ir piedalījusies Saeimas, pašvaldību un Eiropas Parlamentu vēlēšanu organizēšanā, kā arī vairāku parakstu vākšanu un referendumu rīkošanā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

NA kā savu kandidātu CVK locekļa amatam virza savu pašreizējo pārstāvi šajā amatā, CVK ilggadējo sekretāru Ritvaru Eglāju, aģentūru LETA informēja NA pārstāve Laima Melkina.

Partija “Progresīvie” CVK locekļa amatam virzīs Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieku, Latvijas Universitātes un Rīgas Juridiskās augstskolas vieslektoru, uzņēmēju un ilggadējo diplomātu Aldi Austeru, aģentūru LETA informēja partijas Saeimas frakcijas vadītājs Kaspars Briškens.

Viņš arī norādīja, ka trešdien “Progresīvo” Saeimas frakcija tikusies ar potenciālo CVK priekšsēdētāju Saulīti, un Saeimas balsojumā atbalstīs viņas kandidatūru.

Savukārt partija “Latvija pirmajā vietā” (LPV) CVK locekļa amatam virzīs Ringoldu Balodi, aģentūrai LETA pavēstīja LPV pārstāve Līga Krapāne. Balodis ir Latvijas Universitātes profesors, tiesību zinātņu doktors un ilggadējs pasniedzējs.

Savu kandidātu CVK locekļa amatam pieteikuši arī partijas “Stabilitātei” deputāti, aģentūrai LETA informēja frakcijas priekšsēdētājs Aleksejs Rosļikovs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Termiņš kandidātu pieteikšanai CVK priekšsēdētāja un CVK locekļu amatiem noslēgsies šodien pusnaktī, tāpēc informācija par visiem pieteiktajiem pretendentiem tiks apkopota piektdien, pavēstīja Saeimas Preses dienestā.

Kā ziņots, likums “Par Centrālo vēlēšanu komisiju” nosaka, ka Saeima ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc tās sanākšanas izveido CVK kā pastāvīgi darbojošos valsts institūciju.

Saskaņā ar likumu CVK sastāvā ir deviņi locekļi – priekšsēdētāju un septiņus vēlēšanu komisijas locekļus ievēlē Saeima, bet vienu locekli – Augstākā tiesa savā plēnumā no tiesnešu vidus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm