tv3.lv

Visā Latvijā notiek plašas svinības ar zaļumballēm un Līgo festivāliem

Visā Latvijā notiek plašas svinības ar zaļumballēm un Līgo festivāliem, kā arī sākušās cita veida publiskās svinības, vēsta TV3 Ziņas.

Raugoties pasākumu kalendārā, šī ir pirmā reize pēc Covid-19 pandēmijas beigām ar skaitliski tik daudziem sarīkojumiem bez cilvēku skaita ierobežojumiem. Un līgotāji tiešām uz tiem steidz.

Viena no lielākajām svinēšanām ar Līgo festivālu ir Vecpiebalgā pie Alauksta ezera.

TV3 Ziņas novēroja, ka Vecpiebalgā ir ne tikai masveidīgākā līgošana ar vairākiem tūkstošiem cilvēku, bet pasākums prasa arī izturību – Līgo festivāls ilgs trīs dienas ar palikšanu teltīs, intensīviem dančiem, dejām un miestiņa patēriņu.

Pasākumā Vecpiebalgā atmosfēra ir kā mūzikas festivālā, jo uz skatuves kāpj Latvijā populāras grupas, piemēram, “Citi zēni”, “Mazais princis”. Tāpat jebkurš, kurš vēlējās, varēja izmēģināt spēkus, kāpjot uz skatuves un dejojot. Daļa cilvēku paliek telšu pilsētiņā, kas atgādina norises telšu pilsētiņā “Positivus” festivālā, kad tas vēl notika Salacgrīvā, daudz teltis un cilvēki vai nu iepazīstas ar svešiniekiem vai ar saviem radiem un draugiem spēlē līdzi paņemtās ģitāras.

Vēl nesen te notika Līgo vainagu kolektīvā pīšana, aizdegs arī lielo ugunskuru, sola acīm baudāmu uguns rituālu šovu. Pusnaktī – pikantas aktivitātes. Drosmīgākie metīs nost drēbes un dosies Līgo zāļu pliko skrējienā kailām miesām. To TV3 Ziņas šonakt nofilmēs un rītvakar arī parādīs.

Salīdzinot ar citiem Līgo svētku pasākumiem, šis Līgo festivāls Vecpiebalgā ir eklektisks – kaut kas no etnogrāfiskajiem elementiem, kaut kas mūsdienīgs. Tas ir drosmīgs solis, jo atšķirībā no parastas Līgo svinēšanas lauku viensētā ar saviem radiem, draugiem un ģimeni, šis būtiski atšķiras. Kā redzams, Alauksta ezera krastā svešinieki plecu pie pleca ir izmetušies puskaili, bauda silto vakaru.

Kopumā Līgo svētki Latvijā ir ar ļoti blīvu programmu, jo daudzviet ir zaļumballes un kolektīvās sanākšanas. Viena no populārākajām tematikām ir “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, ko visautentiskāk šovakar var izbaudīt Cēsu novada Raiskuma parkā, kur goda viesi ir aktieri no filmas. Aktieriem šis ir ļoti saspringts vakars, jo viņiem ir liels pieprasījums izrādīt arī “Skroderdienas Silmačos”. To spēlē arī vietējās lauku estrādēs vietējie amatierteātru kolektīvi. Uz izķeršanu svētkos ir mūziķi, sevišķi šlāgermūziķi, kuru iztrūkums ir tik liels, ka uz lauku estrādēm kāpj pat nezināmākie mūziķi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pasākumi visā Latvijā ir tik daudz, ka novadi sacenšas par cilvēku piesaistīšanu, tieši, piemēram, Augšdaugavas novads sola pirmajiem tūkstoš apmeklētājiem bezmaksas sieru, bezmaksas alu. Ir gan viens aicinājums – nemēslot dabā, aiz sevis savākt visu, kas ir atstāts publiskajos pasākumos.

Šis ir pirmais gads, kad līdz ar depozīta sistēmas ieviešanu testēsim, vai alus pudeles, stikla pudes vai PET pudeles tiek aiz sevis savāktas. Kā zināms viena vienība ir desmit eirocenti, kas ir “dzīva” nauda.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm