Virkne Rīgas domnieku amatpersonu rotācijas sauc par politisku izrēķināšanos

Politiskas rotācijas Rīgas domē – “Progresīvo” frakcija panākusi, ka līdzšinējiem partneriem no “Latvijas attīstībai” atņem izglītības komitejas vadību. Viņuprāt, kolēģi nav spējuši kvalitatīvi vadīt nozares darbu, savukārt citi koalīcijas partneri neslēpj – tā bijusi politiska izrēķināšanās. Līdz ar amatpersonu nomaiņu sarucis arī atbalsts Staķa koalīcijai.

Izglītības komiteju Rīgas domē līdz ceturtdienai vadīja Iveta Ratinīka no partijas “Latvijas attīstībai”. “Progresīvie” ar šo politisko spēku kopā startēja vēlēšanās, taču īsi pēc tam frakcija sadalījās un koalīcijas stabilitātes vārdā starp abām pusēm tika noslēgts sadarbības līgums.

Šonedēļ mērs Mārtiņš Staķis pieprasīja sasaukt sēdi, lai lemtu par Ratinīkas atstādināšanu: “Man jāsaka, ka pa šo laiku gan mūsu, gan citas frakcijas bieži bijušas neapmierinātas par to, kā ir šis darbs noticis, atcerēsimies kaut vai saistošos noteikumus par kultūru un sportu, kas tika pieņemti ar vairāku mēnešu novēlošanos. Mēs atceramies haosu ar ēdināšanu, kas bija, un “pusdienlaiks.lv”, un, piedodiet, šodien ir 8. decembris, bet sabiedrība vēl nezina, kas notiks Jaungada naktī.”

Komitejas sēdē gan noskaidrojās, ka par plašu Jaungada svinēšanu nav atbalstījušas atbildīgās darba grupas un arī budžetā nauda tam nav bijusi iedalīta. Turklāt ne “Progresīvie”, nedz citi deputāti svinību rīkošanu nav piedāvājuši. To apstiprināja arī izglītības departamenta ierēdņi.

Savukārt “Progresīvie” uzskata, ka pat pēc atbildīgo darba grupu lēmuma, tieši Ratinīkai bija jārosina svinības tomēr organizēt, jo nauda tam bijusi paredzēta rezerves budžetā. Kādēļ paši neko nav teikuši, politiķi paskaidrot nevarēja.

“Patiesais iemesls – šī ir komiteja, kurā mēdz gadīties arī labās ziņas, un dažām partijām vajag līdz nākamajām vēlēšanām restartēties,” saka Ratnīka.

Viedoklis, ka notiekošais ir politiska izrēķināšanās, ir arī citiem koalīcijas partneriem.

“Mans balsojums būs balstīts tikai un vienīgi uz to, lai saglabātu mūsu koalīciju. Man tas ir būtiski, es to redzu kā pašu svarīgāko jautājumu šīs dienas vingrojumā,” atzīst Rita Našeniece.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sākotnēji Ratinīkas atstādināšanai pat nebija kvoruma, taču pēc pārtraukuma, pateicoties bijušā Latvijas Krievu savienības deputāta Jakova Plinera dalībai balsojumā, atbalstu viņas nomaiņai “sakasīt” tomēr izdevās.

Uz jautājumu, kā vērtē “Jaunās Vienotības” un Reģionu apvienības komentāru, ka šī ir politiska “vingrošana”, Rīgas domes “Progresīvie” frakcijas vadītājs Mārtiņš Kossovičs saka: “Ziniet, iepriekšējā politika saka: nu atnāciet uz kabinetiem sarunāsim, sakārtosim. Mums šķiet, ka tādi lēmumi politikā jāpieņem atklāti pie galda, jāļauj visiem deputātiem izteikties.”

Pirms pāris nedēļām izskanēja, ka izglītības jomu savā pārziņā grib pārņemt nacionāļi, taču komitejas vadību uzticēja “Progresīvo” pārstāvei Laimai Geikinai. Nacionālā apvienība tiks pie darba grupas vadības, kura atbildēs par izglītības reformas ieviešanu. Ņemot vērā politiskās pārbīdes, atbalsts Staķa koalīcijai sarucis un turpmāk vairākumu veidos nedaudz vairāk par pusi deputātu.

“Koalīcijas līgums ir pārkāpts vairākos punktos, tam brutāli viens deputāts ir pārrullējis pāri, mēs tādā koalīcijā neesam gatavi strādāt,” norāda Rīgas domes “Latvijas attīstībai” frakcijas vadītājs Viesturs Zeps.

Rīgas domes komiteja atbalstījusi arī trešā vicemēra ievēlēšanu – nākamnedēļ domes sēdē šim amatam virzīs Edvardu Ratnieku no Nacionālās apvienības.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm