tv3.lv

Vienojas, kā trūcīgajiem kompensēs elektrības cenu kāpumu

Saeima beidzot vienojusies, kā mazāk turīgajiem iedzīvotājiem kompensēt elektrības cenas lēcienu, kas gaidāms līdz ar elektroenerģijas tirgus atvēršanu nākamā gada sākumā. Ceturtdien, 11.septembrī konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstītās izmaiņas likumā, kas paredz kompensācijas mehānismu. To asi kritizē opozīcija, norādot, ka tapis kārtējais ”brāķis”.

2014. gada 11. septembrī 19:56

Elektrības cenas brīvlaišana līdz šim vairākas reizes tikusi atlikta. Kā galveno iemeslu šādai rīcībai politiķi minējuši to, ka paši nav spējuši vienoties, kā mazāk turīgajiem iedzīvotājiem kompensēt gaidāmo cenas lēcienu, kas elektrības rēķinu var sadārdzināt pat par 40%.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iepriekš bija paredzēts trūcīgos atbalstīt ikmēneša rēķinam piešķirot piecu eiro atlaidi. Tagad panākta vienošanās par citu kārtību. Plānots, ka trūcīgie, mazturīgie un daudzbērnu ģimenes arī brīvā tirgus apstākļos 100 kilovatstundas katru mēnesi varēs iegādāties par zemāku fiksētu cenu, kas atbilst esošajam starta tarifam.

Nākamgad to tirgos “Latvenergo”, bet pēc tam elektroenerģijas tirgotāju izvēlēsies konkursa kārtībā.

Debatēs iesaistījās vienīgi “Saskaņas centrs”, jo jaunajā piedāvājumā opozīcijas partija saskata daudzus trūkumus.

Opozīcijai ir nepieņemami, ka līdz pēdējam brīdim novilcinātā lēmuma pieņemšana tagad tiek pieņemta sasteigti.

Neņemot vērā opozīcijas iebildumus, Saeimas vairākums šodien nolēma, ka likuma izmaiņas, kas paredz elektrības cenas lēciena kompensēšanu, galīgajā lasījumā tiks pieņemtas nākamajā ceturtdienā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm