Lielajām pilsētām jābūt plānam, kā rīkoties krīzēs, uzsver Valainis

Latvijas lielo pilsētu asociācija šodien rīko konferenci “Attīstības izaicinājumi 2023+”. Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors Viktors Valainis TV3 raidījumā “900 sekundes” norāda, ka pilsētai ir jāspēj ātri pielāgoties apstākļiem un tikt galā ar krīzēm.

Konferences mērķis ir diskutēt par lielo pilsētu attīstības izaicinājumiem šā brīža sociālekonomiskajā un ģeopolitiskajā situācijā, vienlaikus sekmējot pilsētu attīstību, starptautisku konkurētspēju un stiprinātu sadarbību.

“Pilsētu ikdienu ietekmē faktori, kas ir grūti kontrolējami un prognozējami, tādējādi būtiska ir pilsētu spēja ātri pielāgoties mainīgajiem apstākļiem un rast labākos risinājumus, kā tikt galā ar krīzēm un veicināt attīstību. Covid-19 pandēmijas sekas, nestabilā ģeopolitiskā situācija un karš Ukrainā iezīmē jaunus izaicinājumus gan pilsētu ikdienas darbā, gan nākotnes attīstības virzienu plānošanā. Šobrīd īpaši būtisks diskusiju jautājums katrai no pašvaldībām un valstij kopumā ir spēja pielāgoties izmaiņām enerģētikas nozarē un atrast veidu, kā nodrošināt energoresursu pieejamību un rast jaunas perspektīvas šajā nozarē, kā arī jautājumi par atbalsta mehānismu iespējām Eiropas Savienības atbalsta projektu ietvaros, caur ko sekmēt pilsētu attīstību nākotnē,” norāda Viktors Valainis, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat konferences ietvaros tiks aktualizēti jautājumi par 2020. gadā Latvijā īstenotās Administratīvi teritoriālās reformas ieviešanu un nacionālajām tendencēm teritoriālās attīstības veicināšanā, kā arī valstspilsētu sadarbību ar blakus esošajām novadu teritorijām un to turpmāko rīcību urbānās rīcībpolitikas īstenošanā, vienlaikus veicinot uzņēmējdarbības konkurētspēju, kvalitatīvas izglītības nodrošināšanu pilsētu un to blakus esošo lauku teritorijās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm