tv3.lv

Vai neveiksmju vajātajiem politiķiem vajadzētu atgriezties uz politiskās skatuves?

Politika ir tāds žanrs, kurā darbojas pēc principa – ja vien neesi gluži ”iesēdināts”, tad dažādu iemeslu pēc notiek mēģinājumi tajā atgriezties atkal, pauda žurnālists Māris Zanders.

2014. gada 10. septembrī 9:30

Kā liecina Latvijas pieredze, politiķi nebaidās atkārtoti kandidēt vēlēšanās arī tad, ja aiz muguras ir kāda neveiksme, piemēram, izgāzies jauno vilcienu iepirkums. Plašāk par Latvijā pēdējā laikā piedzīvotajām nedienām ar iepirkumiem, piemēram, jaunu vilcienu vai fotoradaru iegādi, varat uzzināt šeit!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Žurnālists Māri Zanders uzskata, ka Latvijā dažādas politiķu neveiksmes nereti tiek asāk uztvertas nekā citās valstīs. ”Tas ir mēroga jautājums – Latvija ir tik maza valsts, ka mēs šīs neveiksmes ļoti sāpīgi gan izjūtam, gan uztveram,” pauda M. Zanders.

Pasaules praksē nav nekas neparasts, ka politiķi turpina savus profesionālos centienus arī pēc piedzīvotām neveiksmēm, norāda žurnālists. ”Piemēram, Francijas eksprezidents Nikolā Sarkozī vēlēšanās ieguva ļoti sliktu rezultātu, likās, ka viņš ir norakstīts, viņam bija skandālu vairāk nekā vajag, taču tas viņam netraucē atkal kandidēt,” pauda M. Zanders.

Problēma ir tajā, ka Latvijas politikā bieži neienāk jauni cilvēki, bet pārsvarā darbojas “vecais planktons”, pauda žurnālists. “Tagad ir tā, ka faktiski nekas nemainās,” viņš norādīja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm