Tiesībsargs: Civilās savienības likums nav drauds tradicionālai Latvijas ģimenei

Salīdzinoši nesen ievēlētā 14. Saeima nu jau pilnvērtīgi sākusi darbu. Ir lietas, kur daļas sabiedrības gaidas nav piepildījušās. Piemēram, jaunais Saeimas sasaukums nolēma neturpināt iepriekšējā parlamenta iesākto darbu pie Civilās savienības likumprojekta. Tiesībsargs Juris Jansons TV3 raidījumā “900 sekundes” norāda, ka, viņaprāt, Civilās savienības likums nav drauds tradicionālai Latvijas ģimenei.”

Praksē lēmums neturpināt iesākto darbu pie Civilās savienības likumprojekta nozīmē, ka viendzimuma pāriem joprojām savas ģimenes statuss jāpierāda tiesā. Jansons norāda, ka šobrīd netiek pildīts Satversmes 110. pants, kas nosaka, ka “Valsts aizsargā un atbalsta laulību — savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības. Valsts īpaši palīdz bērniem invalīdiem, bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības vai cietuši no varmācības.”

“Ir sabiedrības daļa, kas mēģina konfrontēties un teikt, ka tas apdraud laulību vai dzimstību. Es tam nepiekrītu. Kā Civilās savienības likums var apdraudēt laulību, ja tā ir Satversmē minēta. Tas, kas šobrīd notiek, ir tiesiskā jeb juridiskā obstrukcija, kad nav regulējuma. Bet tiesas atrod sevī juridisko potenciālu un apmierina cilvēku pieteikumus.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vaicāts, vai Saeima drīkst neskatīt likumu, Jansons norāda, ka pilnībā neskatīt likumu nav pareizi, to vajadzētu pieņemt vai noraidīt komisijās: “No labas likumdošanas principa – vai nu lemj “par”, vai “pret”.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm