tv3.lv

“Tas ir karš uz ļoti ilgu laiku,” par baiso teroraktu sekām Eiropā izsakās Rinkēvičs

Daļa parasti Briselē notiekošo darba grupu, uz kurām dodas Latvijas amatpersonas, teroraktu dēļ ir atceltas, taču ministru un valdība vadītāju līmeņa vizītes patlaban netiek plānots atcelt. Tā otrdien vakarā intervijā LNT Ziņām teica ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

2016. gada 22. martā 21:49

Viņš teica, ka varētu būt nepieciešamība sasaukt Eiropas Savienības iekšlietu vai ārlietu ministru padomes ārkārtas sēdes vai valdības vadītāju padomes sēdi, tāpēc viņš nedomā, ka kādas vizītes tuvākajā laikā varētu tikt atceltas. “Ja sāksim atcelt pasākumus un nespēsim efektīvi pieņemt lēmumus, tā arī būs teroristu uzvara,” norādīja ministrs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zināms, ka otrdien, un, iespējams, arī trešdien ir atcelta visa plānotā Latvijas amatpersonu vizīte, kas bija saistīta ar sarunām ar Eiropas Komisiju. Pagaidām ir arī informācija, ka daļa no parastajām darba grupām, uz kurām bieži dodas Latvijas amatpersonas, nenotiks.

Ministrs teica, ka patlaban Ārlietu ministrijai nav ziņu par teroraktos cietušiem Latvijas valstspiederīgajiem. “Bet gribu uzsvērt, ka vēl nav identificēti visi bojāgājušie, valsts piederība nav noteikta, tāpēc neņemtos apgalvot, ka zinām, ka neviens nav cietis,” teica Rinkēvičs, norādot, ka notiek informācijas pārbaude.

Briselē kopumā dzīvo un strādā aptuveni 2000 valstspiederīgo, neskaitot tos, kas ierodas komandējumos, un līdz plkst. 19.30 gan vēstniecībai Briselē, gan konsulārajam departamentam bija zvanījuši 15-16 cilvēki, interesējoties par savu tuvinieku likteni vai arī piesakoties, ka ir sveiki un veseli.

Runājot par terorismu, viņš atzina: nevaram izslēgt, ka būs jauni uzbrukumi vietās, kur pulcējas cilvēki. “Tas ir karš, un tas ir nopietns karš. Nezinu, vai varam saukt par Trešo pasaules karu, bet tas ir karš, kas būs ļoti ilgu laiku,” komentēja Rinkēvičs. Viņaprāt, ir jomas, kur tiek darīts nepieciešamais, bet ir arī tādas, kur rīcība nav bijusi pietiekama.

“Tā ir zināmā mērā cīņa, lai apsteigtu. Primārais ir izlūkošana, informācijas iegūšana par plāniem un šo cilvēku neitralizēšana. Tur, kur tas izdodas, parasti skaļu virsrakstu nav. Tad, kad šīs informācijas nav, diemžēl redzam, kas notika Parīzē pagājušā gada 13. novembrī, šogad Briselē. Neaizmirsīsim arī par reģioniem ārpus Eiropas Savienības – burtiski tikko Stambula, pavisam nesen Ankara, Tunisija,” teica ministrs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm