Rajevskis: Valdības veidošanas process netiek apzināti “bremzēts”

Jau vairāk nekā mēnesi sekojam līdzi valdības veidošanas sarunām, kurās partijas it kā cīnās par principiāli svarīgiem jautājumiem, – vai vispirms rakstīt deklarāciju, vai vienoties par atbildības sfēru sadali. Politologs Filips Rajevskis TV3 raidījumā “900 sekundes” norāda, ka apzināti valdības veidošanas process netiek bremzēts.

Vaicāts, vai virspusē dzirdamie argumenti atbilst patiesībai, vai patiesie iemesli gausajam procesam ir citi, Rajevskis uzskata, ka partijas saprot, kuras situācijas no reitingu viedokļa var būt kaitīgas. Viņš norāda, ka ir partijas, kuras tiešām domā par atbildības jomu izdevīgumu, bet ir arī tādas, kuru vidū cilvēki vienkārši vēlas savā CV ierakstīt ministra amatu.

Tomēr politologs atsakās teikt, ka valdības veidošanas process tiek bremzēts apzināti. Viņš norāda, ka šāda situācija, kad nav iespējams vienoties par amatiem, tika pieredzēta arī iepriekš.

Aizkulisēs dzirdams, ka “Apvienotais Saraksts” nav mierā ar piedāvātajiem amatiem. Rajevskis norāda, ka veselības ir vissmagākā un sāpīgākā joma: “Tā ir numur viens lieta, kas satrauc sabiedrību un nezināt, kāds būs finansējums, rada bažas. Viņi to saprot.” Bet viņš atgādina, ka arī “Jaunā Vienotība” savā paspārnē gatavi ņemt divas ne pārāk izdevīgas ministrijas.

Saskaņā ar Kariņa priekšlikumu topošajā valdībā JV ieņems septiņus amatus – Ministru prezidenta, finanšu, ārlietu, izglītības un zinātnes, tieslietu, klimata un enerģētikas, kā arī labklājības ministra amatus.

AS pienāksies jau pašlaik ieņemamais Saeimas priekšsēdētāja amats un vēl četri amati valdībā – iekšlietu, zemkopības, veselības, kā arī reģionālās attīstības un digitalizācijas lietu ministra amati. Savukārt NA būs četri ministru posteņi – aizsardzības, kultūras, satiksmes un ekonomikas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm