tv3.lv

Profesors Taivāns skaidro, kādēļ Krievija pieder citai civilizācijai

Kopš Padomju Savienības sabrukuma Krievija nav spējusi savā zemē nodrošināt veselu virkni eiropeisku vērtību, piemēram, cilvēka cieņas ievērošanu un līdzsvaru starp trim varas atzariem. Tas apliecina teoriju, ka Krievija faktiski pieder citai civilizācijai, pauda Latvijas Universitātes Āzijas studiju nodaļas profesors Leons Taivāns.

2014. gada 2. septembrī 11:07

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdz ar to Krievijas pašreizējā politika nav vien Vladimira Putina un viņa līdzgaitnieku nostāja, bet gan veselas civilizācijas nostāja, stāstīja profesors L. Taivāns.

Foto: LETA

Foto: LETA

LU Āzijas studiju nodaļas profesors Leons Taivāns:

Krievija ved karus, kuriem mēs meklējam nosaukumus. Tādi konflikti ir ļoti raksturīgi Tuvajiem Austrumiem – Lībijai, Sīrijai. Tā ir veselas civilizācijas parādība.

L. Taivāns arī izteicies, ka daudz šīs citādās civilizācijas pārstāvju kopš Otrā pasaules kara atrodas arī Latvijā, un tas var radīt sadursmju civilizāciju, proti, pilsoņu kara draudus.

Portāls SKATIES jau ziņoja, ka valdības pasūtītais pētījums par cittautiešu noskaņojumu Latvijā gan atklāj – 64% Latvijas krievvalodīgo uzskata sevi par valstij piederīgiem un ir Latvijas patrioti. Tāpat arī kulturologs, Rīgas Stradiņa universitātes profesors Deniss Hanovs norādīja – veiktais pētījums apliecina, ka situācija valstī nemaz nav tik dramatiska, kā varētu šķist, turklāt iezīmējušās vairākas pozitīvas tendences. Viņš arī uzsvēra, ka, piemēram, politiķiem ir jābūt sevišķi apdomīgiem savos izteikumos un jāizvairās no naida kurināšanas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm