tv3.lv

Profesors Taivāns par civilizāciju sadursmi un pilsoņu kara iespējamību

Krievijas vēsture rāda, ka šī valsts ir ļoti tuvu Āzijas civilizācijai, turklāt liela daļa šīs civilizācijas pārstāvju ir arī Latvijas teritorijā. Rodoties nestabilitātei un Krievijai ”piešaujot eļļu”, Latvijā pastāv pilsoņu kara iespēja, ir pārliecināts Latvijas Universitātes Āzijas studiju nodaļas profesors Leons Taivāns.

2014. gada 29. augustā 13:59

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

L. Taivāns jau iepriekš nācis klajā ar pesimistiskām prognozēm, sakot, ka Krievijas un Ukrainas konfliktā uzvarētājs būs Krievija. Šādu viedokli L. Taivāns pamatoja, norādot – Ukraina neatrodas Rietumos. ”Visa Ukrainas kultūra un vēsture ir mētāšanās starp Osmaņu impēriju, Krieviju un daļēji Poliju,” iepriekš pauda Āzijas studiju nodaļas profesors.

Foto: LETA

Foto: LETA

Profesors Leons Taivāns:
Latvijā ir cilvēku masa, kas pieder pie citas civilizācijas. Līdzko Latvijā būs mazākā nestabilitāte, tā var sākties pilsoņu karš. Tam eļļu pielies – mēs zinām, kas.

”Ja Latvijā sāktos Ukrainā notiekošajam līdzīgs pilsoņu karš, tad arī NATO būs grūtības sniegt palīdzību. Pilsoņu karš ir pilsoņu karš – ar to valsts lai tiek galā pati,” pauda Āzijas civilizācijas eksperts.

SKATIES jau ziņoja, ka valdības pasūtītais pētījums par cittautiešu noskaņojumu Latvijā gan atklāj – 64% Latvijas krievvalodīgo uzskata sevi par valstij piederīgiem un ir Latvijas patrioti. Tāpat arī kulturologs, Rīgas Stradiņa universitātes profesors Deniss Hanovs norādīja – veiktais pētījums apliecina, ka situācija valstī nemaz nav tik dramatiska, kā varētu šķist, turklāt iezīmējušās vairākas pozitīvas tendences. Viņš arī uzsvēra, ka, piemēram, politiķiem ir jābūt sevišķi apdomīgiem savos izteikumos un jāizvairās no naida kurināšanas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm