tv3.lv

Politologs: Pieminekļa nojaukšanas brīdī incidents būs daudz lielāks nekā 10. maijā

12. maijā 9:20

Šajās dienās daudzi ir sašutuši par notikumiem 9. un 10. maijā pie pieminekļa Uzvaras parkā. Pieminekli ir nolemts nojaukt. Politologs Filips Rajevskis norāda, ka aizvadītie notikumi ir tikai neliels incidents salīdzinājumā ar to, kas gaidāms pie nojaukšanas.

Kopš 2006. gada pie pieminekļa Uzvaras parkā katru gadu pulcējas vairāki simti cilvēku, lai slavinātu Krieviju, tāpēc šā gada notikumi bija jau paredzami.

Politologs uzskata, ka atbildīgajām institūcijām vajadzēja smelties pieredzi pagātnē: “Pieredzi vajadzēja smelties no tiem nepatīkamajiem gadījumiem pie Brīvības pieminekļa 16. martā. Toreiz bija aizslēgtas vairākas ielas un policija visu kontrolēja.”

Viņš uzskata, ka atbildība ir hierarhiska, un tā ir jāuzņemas ne tikai iekšlietu ministrei, bet arī Valsts policijai un Rīgas pašvaldības policijai.

Vaicāts par to, kas notiek situācijā, ja neviens nav gatavs uzņemties atbildību, Rajevskis vairāk norāda uz mācības gūšanu: “Šis ir tikai mazs incidents pirms pieminekļa nojaukšanas. Tas būs pilnīgi cita mēroga notikums. Ja mēs netiekam galā ar šo mazo incidentu, tad kā mēs grasāmies nojaukt pieminekli.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm