tv3.lv

Politoloģe: Šā brīža situācija atgādina terāriju, kurā čūskas cīnās par izdzīvošanu pirms vēlēšanām

17. maijā 12:27

Šā brīža situācija atgādina cīņu par izdzīvošanu pirms vēlēšanām – tā komentējot pēdējo dienu politiskās norises Latvijā TV3 raidījumā “900 sekundes” situāciju raksturojusi Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesore un politoloģe Ilga Kreituse.

Komentējot situāciju valdībā saistībā iekšlietu ministres Marijas Golubevas (AP) demisiju un demisijas pieprasījumu ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam (NA), politoloģe norāda, ka šāda situācija ir kas jauns Latvijas politikā un viņa drīzāk gaidījusi mazākuma valdību.

Kreitusi izbrīnījusi premjera Krišjāņa Kariņa (JV) argumentācija saistībā ar Vitenberga nomaiņu, jo ir bijušas lietas, ko ministram varētu pārmest, piemēram, ēnu ekonomikas pieaugums.

Koalīciju veido tik atšķirīgi spēki, un viņai ir pārsteigums, ka kaut kas tāds notiek tikai tagad: “Tas mazliet atgādina terāriju, kurā par izdzīvošanu pirms vēlēšanām cīnās čūskas. Klausoties tās runas, ko mēs dzirdam – kāpēc, kurš un kā – reizēm ir neomulīga sajūta par politiķiem; cik lielā mērā viņi tiešām interesējas par šodienas situāciju un cik lielā mērā izprot tās problēmas, kas ir vai aiziet un novēršas uz vienu faktoru, kas cilvēkiem ir daudz vieglāk saprotams, vieglāk uztverams un kur ir daudz lielākas emocijas. Tās ir pirmā brīža emocijas, kas tiek uzsistas. Un varbūt pat reizēm spēlē uz šīm emocijām vairāk, nekā domā par realitāti.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm