tv3.lv

Politoloģe: Iekšlietu ministra amatā, visticamāk, nāks kāda politiska figūra, nevis profesionālis

19. maijā 14:07

“Attīstībai/Par!” pārraudzītās Iekšlietu ministrijas vadītāja amatā pēc Marijas Golubevas demisijas, visticamāk, nāks kāda politiska figūra, nevis profesionālis – tā TV3 raidījumā “900 sekundes” pieļāvusi politoloģe un Rīgas Stradiņa universitātes lektore Lelde Metla-Rozentāle.

Komentējot notikumus saistībā ar pēdējo dienu ministru demisijām viņa min teicienu, ka “politikā draugu nav, ir tikai konkurenti”. Viņas skatījumā šajā situācijā viens no konkurentiem, “Attīstībai/Par!” ir pieļāvis kļūdu, vai nenovērtējis situāciju, bet otrs konkurents, Nacionālā apvienība, to izmantojis, lai parādītu sevi saviem vēlētājiem.

“Protams, apzinoties, ka kaut kādas sekas tam būs, jo skaidrs ka koalīcijas vienošanās tiek pārkāpta. Bet noteikti tika izrēķināts, ka tie ieguvumi vēlētāju acīs varētu būt lielāki kā zaudējumi. Un tad bija premjers, kas tā kā tētis sadurmojās uz abiem bērniem, kas tādā jau tā grūtā situācijā (ģeopolitiski, ekonomiski), paņem un sataisa tādu traci, ka viens nevar kārtīgi savu darbiņu izpildīt, tas ir, novadīt godam šo 9. un 10. maiju un otrs to izmanto un taisa uz tā rēķina savu popularitāti. Tad vienkārši premjers pieņēma lēmumu, ka abi šīe bērni nosacīti ir jāsoda, lai saprastu, ka ir jāuzvedas labāk,” situāciju raksturo politoloģe.

Vērtējot tālāko notikumu attīstību un iespējamo iekšlietu ministru kandidātu, Metla-Rozentāle norāda, ka “Attīstībai/Par!” vajadzētu  izvilkt kādu “zaķi no cepures” jeb spilgtu personu, lai celtu reitingus, bet diez vai kāds profesionālis uz četriem mēnešiem šo amatu ieņemtu. Viņa pieļauj, ka drīzāk tā būs politiska figūra nevis profesionālis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm