tv3.lv

Rostoks: Latvijas krievvalodīgā sabiedrības daļa nav labi organizēta

20. maijā 10:11

Ja līdz 9. un 10. maijam Latvijā situācija šķita mierīga un saliedēta, tad šobrīd skaidri redzams, ka tā gluži nav. Arī šodien paredzēts gājiens, aicinot nojaukt pieminekli Uzvaras parkā, pie kura maija sākumā pulcējās Krievijas atbalstītāji. Politikas zinātnieks un Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Toms Rostoks TV3 raidījumā “900 sekundes” norāda, ka šobrīd situācija Latvijā sabiedrības saliedētības jautājumā nav tāda, kādu varētu vēlēties.

Latvijas iedzīvotāju vidū joprojām ir cilvēki, kuri atbalsta Krievijas īstenoto agresiju Ukrainā, neraugoties uz visiem krievu armijas pastrādātajiem noziegumiem.

Politikas zinātnieks Toms Rostoks norāda, ka krievvalodīgo atbalsts Krievijai varētu būt skaidrojams gan ar nevēlēšanos atzīt savas izcelsmes valsts pastrādātās nežēlības, gan ar skatījumu par to, ko valstis drīkst darīt: “Laikam tiek uzskatīts, ka karš ir piemērots konfliktu risināšanas veids. Tāpat šeit ir jautājums par vienkāršām cilvēciskajām vērtībām – ko tad drīkst darīt ar cilvēkiem. Acīmredzot daļa mūsu sabiedrības uzskata, ka pilsētas drīkst iznīcināt, cilvēkus nogalināt.”

Pēc 10. maija internetā daudzviet parādījās aicinājumi uz nemieriem Latvijā. Rostoks uzskata, ka šādu nemieru izcelšanās riski nav lieli: “Man šķiet viens būtisks faktors ir tāds, ka mūsu sabiedrības krievvalodīgā daļa ir bijusi pasīva politiskās līdzdalības ziņā. Kopumā uz lielām protesta akcijām viņi nav sadūšojušies, un viņi nav labi organizēti.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm