Mūrniece: Rietumvalstis atbalstu Ukrainai joprojām pauž “ļoti skaidri”

24. janvārī 8:43

Rietumvalstis atbalstu Ukrainai joprojām pauž “ļoti skaidri”, šādu viedokli intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” paudusi Latvijas aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA), vērtējot pagājušajā nedēļā Vācijas pilsētā Ramšteinā notikušās Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksmes rezultātus.

Pēc politiķes vārdiem, Ukraina, aizstāvoties pret Krievijas militāro iebrukumu, gaida visa veida ieročus, taču ne mazāk svarīgi tai ir saņemt skaidru un laicīgu informāciju, ko sabiedrotie reāli spēs piegādāt, lai varētu plānot savas militārās darbības.

Latvija laikus ir paziņojusi, ar ko palīdzēsim Ukrainai, atzīmēja Mūrniece, sakot, ka Latvijas palīdzību Ukrainā novērtē augstu.

Ministre atgādināja, ka līdz ar jaunākajiem sūtījumiem kopējais Latvijas sniegtais militārās palīdzības apmērs Ukrainai sasniegs 370 miljonus eiro, kam vēl jāpieskaita humānā palīdzība, kas arī sniegta vairāku miljonu apmērā.

Ukrainas puse Latvijai pašlaik vairāk lūgusi dronus un “Stinger” pretgaisa aizsardzības raķetes, bet jauno “Patria” bruņumašīnu sūtīšana pašlaik netiekot apsvērta, jo tās tikai tikko sāktas ražot.

Mūrniece ir optimistiski noskaņota, ka Vācijā ražotie “Leopard” tanki Ukrainā nonāks un gana drīz. Esot arī iespējams, ka piegādāti tiks kāda cita ražotāja tanki, bet kopumā ir būtiski, lai Ukrainai tiek nodoti tanki, lai tā varētu sekmīgi atgūt Krievijas pašlaik okupētās teritorijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm