Melbārde: Nevienai valstij nedrīkst dot atlaides uz iestāšanos ES, tajā skaitā Ukrainai

Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde bija viena no deputātiem, kas iesniedza rezolūciju par pirmo gadadienu kopš Krievija iebrukuma Ukrainā. Rezolūcijā aicināts vērst plašākas sankcijas pret agresoru un veikt nestandarta lēmumus Ukrainas ceļā uz Eiropas Savienību, tomēr TV3 raidījumā “900 sekundes” Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde norāda, ka nevienai valstij nedrīkst būt atlaides uz atbilstošo kritēriju ievērošanu.

Tās valstis, kas atrodas tuvāk Ukrainai – Baltijas valstis, Polija un Skandināvijas valstis -, daudz vairāk iestājas par palīdzību Ukrainai, norāda Melbārde.

“Apspriežot rezolūciju, mēs dzirdējām skaļākas balsis, ka ES un sabiedrotajiem nevajadzētu piegādāt ieročus Ukrainai un vajadzētu sākt diplomātiskās sarunas. Tādā veidā, kā tās tika pasniegtas, tās atspoguļo pašreizējos Krievijas naratīvus, ka ES un NATO ir tās, kas uztur karu,” norāda Melbārde.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa uzsver, ka būtiski ir rūpēties par to, lai Eiropā cilvēki nenogurst no kara un nesāk izvirzīt Ukrainai nelabvēlīgas prasības.

Rezolūcijā runāts par nestandarta lēmumiem Ukrainas ceļā uz dalību ES. Vaicāta, kādas “atlaides” varētu tikt piešķirtas Ukrainai sarunās, Melbārde norāda, ka, neraugoties uz to, kas notiek Ukrainā, nevienai valstij nedrīkst dot atlaides uz atbilstošo kritēriju ievērošanu: “Tas, kas varētu būt citādāk un jau notiek – šī gada sākumā ir izveidota globālā alianse Ukrainas atbalstam ar nolūku koordinēt palīdzību Ukrainai. Viens no šiem palīdzības veidiem ir Ukrainas atjaunošana, ko Eiropas Komisija redz kā iespēju kombinēt ar atbalsta pasākumiem Ukrainas sagatavošanai Eiropas Savienībā.”

Iestāšanās ES nav gala rezultāts, bet tikai sākums. Lai valsts pilnvērtīgi spētu darboties ES atbilstoši normām, vērtībām, mehānismiem, kandidātvalstij tam ir jābūt gatavai, norāda Melbārde.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm