LU profesore: Pedagogu atalgojuma un izglītības kvalitātes problēma ir daudz dziļāka un ilgstošāka

Vakar, 15. martā, pedagogu arodbiedrība lēma rīkot trīs dienu streiku no 24. aprīļa. LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāne profesore Linda Daniela TV3 raidījumā “900 sekundes” norāda, ka problēma varētu būt dziļāka un ilgstošāka.

“Jāsaka, ka neesmu cilvēks, kam patīk kardināli risinājumi. Lietas var sarunāt un izrunāt. Bet, ja ir bijuši solījumi, pieļauju, ka šis ir mirklis, kad kaut kas ir apsolīts, bet nav izdarīts, un tad jau ir nākamie soļi,” norāda LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāne profesore Linda Daniela.

Arodbiedrība izteikusies, ka valdība vai Izglītības un zinātnes ministrija varētu nākt ar kādu piedāvājumu. Daniela gribētu cerēt, ka notiks tikai simboliska akcija ar gājienu: “Ceru, ka būs vienošanās un izrunāšanās par to, ko katra no savas puses var darīt. Bet vai tas atrisina problēmu? Es neesmu pārliecināta.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa norāda, ka problēma ir daudz dziļāka un ilgstošāka: “Es saprotu, ka ir neskaidrs, cik ilgi šādi ņemsimies, bet arodbiedrības prasība arī ir saprotama.”

Kā vēstīts, Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) aģentūru LETA iepriekš informēja, ka IZM izstrādātais pedagogu zemākās darba samaksas pieauguma grafiks ir laikposmam no 2023. gada 1. septembra līdz 2025. gada 31. decembrim. Saskaņā ar šo grafiku no šā gada 1. septembra zemākā vienas stundas darba algas likme pedagogiem tiks paaugstināta līdz 8,5 eiro (pirmsskolas pedagogiem – 7,75 eiro).

Pērnruden, kad jau brieda streiks, aktīvi šajās diskusijās iesaistījās arī valdības vadītājs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm