Lībiņa‑Egnere: Bieži vien baznīcu instrumentalizēta dezinformācija par starptautisko tiesību dokumentiem rada lielu ļaunumu

Bieži vien baznīcu instrumentalizēta dezinformācija par starptautisko tiesību dokumentiem rada lielu ļaunumu, skaidroja tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (JV).

4. februārī 17:01

Ministre norāda, ka baznīca un reliģiskās organizācijas demokrātiskā sabiedrībā ir ļoti vērtīgas dialoga veidošanai par dažādiem jautājumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ja mēs raugāmies uz Eiropu kopumā, tad Latvija pat kaut kādā ziņā ir unikāla tajā, ka reliģiskās organizācijas sevi pretnostata jautājumos, kuros citās valstīs tās tieši veido dialogu un meklē risinājumus,” norāda Lībiņa-Egnere, papildinot, ka problēma nav tajā, ka baznīcām nebūtu jābūt iesaistītām.

Tieši pretēji – katra iespēja sabiedrībai būt kopā un meklēt risinājumus, balstoties uz vērtībām, ir ļoti laba. Problēma ir tajā, ka baznīcu instrumentalizēta dezinformācija – arī par konkrētiem starptautisko tiesību dokumentiem, kā Stambulas konvencija, – nodara lielu ļaunumu.

“Uz vājāko aizsardzību balstīta starptautisko tiesību konvencija tiek dēmonizēta un izmantota, kaut kādas Kremļa propagandas ietvaros,” norāda ministre.

Viņasprāt, vislielākā problēma, ka šī kritiskā domāšana bieži vien ir Ahileja papēdis, un, ja Covid-19 kontekstā bija manāmi “burbuļi” sociālajos tīklos, tad tādi tiek veidoti arī reliģisko organizāciju kontekstā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm