Levits: Latvija nedrīkst 2030. gadā būt vēl vairāk atpalikusi no Lietuvas un Igaunijas

Latvija nedrīkst 2030. gadā būt vēl vairāk atpalikusi no Lietuvas un Igaunijas, trešdien Ekonomistu apvienības sadarbībā ar Valsts prezidenta kanceleju rīkotajā konferencē “Latvijas valsts stratēģija un sociāli politiskais konsensus” sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

2022. gada 26. oktobrī 12:53

Valsts prezidents uzsvēra, ka, veidojot jauno valdību, jāmeklē kopsaucējs, kā tuvākajos astoņos gados jāstrādā. “Pirmkārt, politiskajām partijām jāstrādā pie satura, kā nākamajos četros gados strādāt. Jau pirms valdības apstiprināšanas jāvienojas par valdības deklarāciju,” teica Levits.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Prezidents sacīja, ka šī ziema un nākamie turpmākie gadi būs ar ģeopolitiskiem izaicinājumiem, ko rada Krievija Ukrainā. Tiks piedzīvota pasaules ekonomikas palēnināšanās, arī Latvija nākamgad ieslīdēs mērenā recesijā.

“Latvija visu laiku atpaliek no Baltijas kaimiņiem, un atpalicība katru gadu palielinās. Vairākos Eiropas Savienības rādītājos Latvija ir stabili trešajā vietā no apakšas, bet gan Lietuva, gan Igaunijas šos rādītājus ir strauji uzlabojušas,” sacīja Levits.

Viņš norādīja, ka Latvija pēdējos gados gandrīz neko nav izdarījusi energoneatkarības stiprināšanai. Tāpat maz ir darīts cilvēkresursu attīstībā, maz ieguldīts pētniecībā un zinātnē.

Vienlaikus Levits atzīmēja, ka pēdējos mēnešos daudz darīts energoneatkarības stiprināšanā, lai atteiktos no Krievijas gāzes. Daudz vēl jādara atjaunojamās enerģijas izmantošanā, tāpat Latvijai ir nepieciešams sašķidrinātās gāzes terminālis.

No nākamās valdības tiek gaidīta enerģētikas attīstības koncepcija, norādīja Levits un piebilda, ka nākamajā valdībā noteikti jābūt par enerģētikas jautājumiem atbildīgam Ministru kabineta loceklim.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tāpat Latvijai nepieciešams pārskatīt ekonomikas modeli, kā to attīstīsim un finansēsim. Jāiekļaujas Eiropas Zaļajā kursā, kurš jāpielāgo Latvijas specifiskajām prasībām, ņemot vērā, ka tūlīt būs pieejami Atveseļošanas fonda līdzekļi,” uzsvēra Levits.

Valsts prezidents piebilda, ka nedrīkst izpalikt nopietnas investīcijas cilvēkos, viņu zināšanās, prasmēs un tehnoloģijās. Uz cilvēku vērstajām investīcijām jābūt prioritātei Latvijas investīciju politikā, uzsvēra Levits.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm