Kariņš: Aizsardzības jomā ar topošajiem partneriem bija visvieglāk vienoties

23. novembrī 8:40

Aizsardzība bijusi vieglākā joma, par kuru ar potenciālajiem partneriem runāts un domstarpību gandrīz neesot bijis, TV3 raidījumā “900 sekundes” sacīja Ministru presidents Krišjānis Kariņš (JV).

Runājot par veicamajiem darbiem, drošības situāciju, kā arī to, ka Latvijai būtu jāstiprina pretgaisa aizsardzība, Kariņš norādīja – jāatceras, ka Latvijā jau ir pretgaisa aizsardzības sistēmas, kuras ir piegādājusi Spānija.

Pašlaik sabiedrotie palīdz izpildīt tās spējas, kuru mums vēl nav, paskaidroja Kariņš.

Raugoties uz veicamajiem darbiem, Kariņš akcentēja, ka nākamajai valdībai viens no būtiskākajiem jautājumiem ir Valsts aizsardzības dienesta (VAD) ieviešana un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) stiprināšana gan tehniski, gan cilvēkresursu ziņā, jo “mēs nevaram paļauties tikai uz sabiedrotajiem” un pašiem jāstiprina savas aizsardzības spējas.

Tāpat Kariņš atgādināja, ka tuvākajā nākotnē Latvija iegādāsies papildu pretgaisa aizsardzības sistēmas, kā arī tiks strādāts pie krasta aizsardzības stiprināšanas.

“Veidojot koalīciju, par to nav nekādas diskusijas, strīdu, tā ir vieglākā lieta, par ko vienoties,” sacīja Kariņš.

Runājot par turpmāko darbu pie jaunās valdības izveides, Kariņš pauda pārliecību, ka valdība tiks izveidota un nekādas lielas domstarpības neesot gaidāmas.

Viņš atgādināja, ka viens no uzdevumiem ir darbs, lai nostiprinātu tautsaimniecības izaugsmi, jāīsteno plaša ekonomikas transformācija, mērķēti pārorientējot valsts pārvaldes darbu piecās savstarpēji cieši saistītās jomās – drošība, izglītība, enerģētika, konkurētspēja un dzīves kvalitāte.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus, lai veicinātu izaugsmi nepieciešams strādāt izglītības jautājumiem, lai sagatavotu iedzīvotājus, kuri ir spējīgi veikt darbus ar augstu pievienoto vērtību. Kā vienu no izglītības jomām, kur nepieciešami uzlabojumi, lai sagatavotu profesionāļus, Kariņš minēja STEM.

Izaicinājums nākamajai valdībai ir arī enerģētikas neatkarības stiprināšana. Kariņš norādīja, ka pašlaik energoresursu cenas ir salīdzinoši lielas, tāpēc jāmeklē risinājumi, kā tās samazināt.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Valsts prezidents Egils Levits otrdien paziņoja par  Kariņa nominēšanu Ministru prezidenta amatam. Faktiski Kariņa vadībā darbs pie jaunās valdības izveides notiek jau pusotru mēnesi.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošais plānotā Ministru kabineta deklarācijas melnraksts, dokumentā plānots norādīt, ka Latvija sastopas ar Krievijas agresīvo karadarbību Ukrainā, kura ir izraisījusi inflācijas un enerģētikas krīzi visā pasaulē.

“Stiprinot mūsu valsts izaugsmes ceļu, mums ir jāturpina īstenot politika, kas sniedz mūsu iedzīvotājiem drošību un labklājību. Pēdējo gadu laikā īstenotas būtiskas pārmaiņas augstākās izglītības un zinātnes, finanšu sektora, investīciju piesaistes, administratīvā iedalījuma un citās jomās, kas ir ielikušas nozīmīgus pamatus nākotnes attīstībai,” iezīmēts dokumenta melnrakstā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ieviešot uzsāktās reformas un īstenojot jaunas pārmaiņas, topošā valdība plāno turpināt koncentrēties uz tautsaimniecības izaugsmi, stabilitāti un drošības stiprināšanu. “Latvijā aug to uzņēmumu skaits, kuri eksportē augstas pievienotās vērtības preces, aug iedzīvotāju vidējā alga, aug mūsu augstskolu starptautiskie reitingi. Tās ir tendences mūsu tautsaimniecībā, kas ir jānostiprina,” atzīmēts deklarācijas melnrakstā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm