tv3.lv

Kaimiņš vēstulē EP deputātiem sūdzas par Dombrovski

Pastāv aizdomas, ka Latvijas demisionējušais premjerministrs Valdis Dombrovskis, kļūstot par ES komisāru, varētu nodarīt lielāku ļaunumu nekā labumu, orientējoties uz personīgā labuma gūšanu, nevis godprātīgu ES dalībvalstu pilsoņu interešu aizstāvību, tā vēstulē Eiropas Parlamenta deputātiem uzsver videobloga ”Suņu būda” vadītājs un ”Latvijas Reģionu apvienības” deputāta kandidāts Artuss Kaimiņš.

2014. gada 30. septembrī 16:45

Vēstulē viņš norāda, ka šādus secinājumus ļauj izdarīt līdz šim pieejamā publiskā informācija par Dombrovska slepenajām aktivitātēm, izmantojot premjerministra ietekmi, lai glābtu no iespējamās maksātnespējas finanšu grūtībās nonākušo ģimenes biznesu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas Reģionu apvienības deputāta kandidāts Artuss Kaimiņš 

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Valda Dombrovska sievai Ārijai kopā ar bijušās padomnieces Sandras Bukanes vīru Induli Bukanu pieder jau vairākus gadus neveiksmīgi strādājoša nekustamo īpašumu kompānija SIA ”Land Development”. Uzņēmums strādā ar zaudējumiem, un tā īpašniekiem ir grūtības ar biznesa nodrošināšanai ņemto kredītu atmaksu. Neskatoties uz to, Dombrovska sieva 2012.gadā uzņēmumam aizdeva 98,6 tūkstošus eiro, bet 2013.gadā vēl 100 tūkstošus eiro. Pats Dombrovskis uzņēmumam ir aizdevis 111,6 tūkstošus eiro. Jāuzsver, ka kompānijai sākotnējo aizdevumu ir izsniegusi valstij piederošā ”Latvijas Hipotēku un zemes banka”, kas uzņēmumam izņēmuma kārtā vairākkārt ļāva atlikt pamatsummas un kredītu apmaksu. SIA ”Land Development” parāds bankai ir 1,15 miljoni eiro, un, ja neizdotos to atmaksāt, Dombrovsku ģimenei būtu jāsaskaras ar nozīmīgām finanšu problēmām.

Kaimiņš vēstulē EP deputātiem norāda, ka Valdība jau 2009.gadā bija lēmusi, ka līdz 2013. gada beigām no ”Latvijas Hipotēku un zemes bankas” ir jānodala komercbankas darījumu daļa, tajā skaitā arī bankas izsniegtie kredīti. Šobrīd ir kļuvis zināms, ka, sadalot valstij piederošo Latvijas Hipotēku un zemes banku, īpašā “izredzēto” 3.a portfelī ir tikuši izdalīti atsevišķiem bankas klientiem, tajā skaitā arī Valda Dombrovska ģimenes locekļiem.

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Zināms, ka laika periodā, kad valdība lēma par ”Latvijas Hipotēku un zemes bankas” sadalīšanu, kura tobrīd bija uz bankrota sliekšņa, lēmumu pieņemšanā piedalījās arī Dombrovskis. Tas ir uzskatāms par klaju interešu konflikta novēršanas nosacījumu pārkāpumu, jo V.Dombrovskis, būdams ”Latvijas Hipotēku un zemes bankas” aizdevuma saņēmējs, piedalījās lēmumu pieņemšanā, kas bija saistīti ar bankas izsniegto kredītu paketes tālāko pārdošanu. Pastāv arī nopietnas aizdomas par to, ka Dombrovska demisija 2013. gada novembrī saistībā ar ”Maxima” lielveikala sabrukšanu ir saistīta tieši ar šiem aizdevumiem un 3.a portfeļa noslēpumiem. Ņemot vērā iepriekš minēto, uzskatu, ka šis cilvēks ir negodprātīgi izmantojis savu amatu un negodīgi turpinās to darīt, būdams eirokomisārs. Tāpēc daru šo faktu zināmu gan Latvijas, gan arī citu Eiropas Savienības valstu iedzīvotājiem. Aicinu šo jautājumu izdiskutēt Eiroparlamentā, jo Eiropas Komisijas viceprezidentam ir jābūt atklātam, godīgam un godprātīgam cilvēkam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm