tv3.lv

Judins: Pēc neatļautās pulcēšanās pieļaušanas atbildīgajām amatpersonām jāpiedāvā risinājumi

Pēc tam, kad pie padomju pieminekļa Pārdaugavā tika pieļauta neatļauta pulcēšanās, atbildīgajām institūcijām un amatpersonām ir jāpiedāvā risinājumi, lai šādas situācijas neatkārtotos, aģentūrai LETA pauda “Jaunās Vienotības” (JV) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks, Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins.

11. maijā 15:54

Judins uzsvēra – ja kāds prasīs Golubevas demisiju, JV frakcija to neatbalstīs. “Mēs uzticējām šo darbu partiju apvienībai [“Attīstībai/Par!”]. Lūdzu, strādājiet,” pauda Judins, uzsverot, ka nav laika nomainīt ministru, lai “sāktu no baltas lapas”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču JV ar atbildīgajām amatpersonām plāno runāt, kas tika un tiks darīts. Judins saprot, ka policija šajā situācijā mēģināja panākt, lai situācija pie pieminekļa norit mierīgi, izvairoties no visām darbībām, kas var novest pie eskalācijas. “Taču šoreiz tas nenostrādāja, jo mierīga pieeja radīja iespaidu, ka “viss ir atļauts, visu varam darīt”,” uzsvēra politiķis.

Ziedu likšanu varēja atļaut veikt klusi pa vienam, taču bija redzams, ka tā tas nenotiek un pulcēšanās pie pieminekļa ir organizēta, norādīja politiķis. Šādā situācijā policijai vajadzēja izvēlēties citu pieeju, tomēr Judins arī norāda, ka pārmest ir vienkārši, un, ka svarīgi ir, kādus secinājumus izdarīs atbildīgās amatpersonas.

Vaicāts par to, vai Saeimai bija sīkāk jānosaka vajadzīgā policijas rīcība, piemēram, attiecībā uz nožogojuma uzlikšanu ap pieminekli, Judins atbildēja noraidoši, uzsverot, ka šādi jautājumi ir likuma normu piemērotāju, tiesībsargājošo institūciju ziņā.

Pilsonības komisija arī ir mainījusi savus plānus un nākamnedēļ runās par nesaliedēto sabiedrību, kad vienai sabiedrības daļai ir savs redzējums jeb naratīvs, pauda Judins. “Mums, šķiet, ka viņi visi ir par agresiju. Daļa no viņiem, jā, atbalsta agresiju, būtībā ir agresora pusē, bet daļa vairāk nekā 20 gadus dzīvo ar stāstu par tā dēvēto “uzvaras dienu” un stāstu par savu vectēvu,” uzskata politiķis.

Viņš norādīja, ka “Saskaņai” šo gadu laikā ir izdevies “daudz ko mainīt šo cilvēku galvās” un jautājums ir, ko darīt šajā situācijā. Liela problēma, ka daļa cilvēku nevēlas integrēties, atzīmēja politiķis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņots, pēc šīs nedēļas sākuma notikumiem policija slēgusi pieeju Uzvaras parkā esošajam piemineklim un tā laukumam, aģentūra LETA uzzināja VP.

Golubeva, komentējot Uzvaras parkā notikušo, “Twitter” ierakstījusi, ka tie, kas slavēja agresiju vai lietoja tās simboliku, ir aizturēti, ieskaitot jaunieti ar Krievijas karogu. “Policija aizstāvēja Latvijas pilsoņu tiesības, arī pielietojot spēku, kad nepieciešams,” uzsvēra politiķe.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) sagaida skaidrojumu no Golubevas par radušos situāciju pie Uzvaras pieminekļa, kur tika pieļauta vairāku simtu cilvēku pulcēšanās un padomju armijas, kā arī Krievijas slavināšana.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm