Jansons: Okupācijas muzejs “Stūra mājā” paliks

Jau drīz var nākties slēgt Stūra mājā izvietoto Okupācijas muzeja ekspozīciju. Ēkas apsaimniekotājs “Valsts nekustamie īpašumi” pieprasa, lai muzejs līdz februāra beigām atrod līdzekļus ēkas remontam. Valsts nekustamie īpašumi apgalvo, ka viņi nevar ieguldīt ēkā, kam nav izmantošanas mērķa. Iepriekš apsaimniekotājs divas reizes mēģināja ēku pārdot izsolē, bet 2020. gadā valdības koalīcija vienojās izsoli pārtraukt un meklēt ēkas apsaimniekošanai citu risinājumu. Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Ritvars Jansons TV3 raidījumā “900 sekundes” norāda, ka muzejs ēkā paliks.

Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Ritvars Jansons uzskata, ka nav pareizi prasīt, lai izdevumus segtu pats muzejs vai Kultūras ministrija: “Ar tādu taktiku mēs uz priekšu netiksim.”

Politiķis uzsver, ka Okupācijas muzejs ir vēsturiska vieta, kas nozīmē, ka saimniekam ir jāgādā par īpašuma uzturēšanas stāvokli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jansons ir pārliecināts, ka Okupācijas muzejs ēkā paliks, jo Kultūras ministrijai ir līdzekļi muzeja uzturēšanai: “Ēkas remontam nepieciešamās naudas jautājumu risināsim koalīcijas sarunās, pieprasot politisku lēmumu, ka māja netiek pārdota, bet saglabājas valsts īpašumā.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm