Īvānu pārsteigusi ZZS politiķu prokrieviskā retorika pirms kara sākuma

29. septembrī 9:26

14. Saeimas vēlēšanas būs ļoti atbildīgas Latvijas nākotnei, taču tikai dažas partijas ir pateikušas skaidru “nē” sadarbībai ar Krieviju – uz to intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” uzmanību vērš Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs, kā arī rakstnieks un publicists Dainis Īvāns.

Īvāns uzsver, ka kontekstā ar karu Ukrainā šīs ir ļoti īpašas vēlēšanas un atdot savu balsi brīvās vēlēšanās ir privilēģija: “Šīs vēlēšanas ir ļoti atbildīgas. Mums ir jāsaprot, ka [nākamie] četri gadi būs ļoti grūti. Mums ir jāuzvar kopā ar Ukrainu, un tai apziņai ir jābūt ļoti atbildīgai.”

Vērtējot politisko gaisotni vēlēšanu priekšvakarā, Īvāns pauž viedokli, ka tā ir izpaudusies līdzīgi kā līdz šim – ir politiķi, kas plātās vai gānās viens par otru, bet ir redzami arī tie, kuri ir kaut ko izdarījuši, un daudz kas ir gājis arī uz labo pusi.

Viņam personīgi pārsteidzoša bijusi tādas tradicionāli latviski noskaņotas partijas kā ZZS prokrieviskā retorika pirms kara sākuma: “Protams, ir visi šie Krievijas vēstījumi, kas ir jūtami. Pirms kara Ukrainā mani tomēr pārsteidza tas, ka it kā tāds politiskais spēks kā ZZS sāka ar tādiem Krievijas stāstiem. Armands Krauze, es atceros, manī izraisīja sašutumu, paziņojot, ka ir “Kariņa-Levita režīms”, ka valdība ir kaut kas līdzīgs noziedznieku grupējumam. Tad pēc kāda laika viņš paziņo, ka Kariņš ļoti atgādina fašistu… Mani visi šie [izteikumi par] “Kariņa-Levita režīmu” dara ļoti uzmanīgu. Kāpēc cilvēki to dara? Kāpēc atkārtot to, ko dara Kremlis?”

Īvāns secinājis, ka no priekšvēlēšanu periodā paustā tikai trīs partijas ir pateikušas konkrētu “nē” sadarbībai ar Krieviju. Kā noprotams no viņa teiktā, tiek raidīta kritika ZZS premjera kandidāta Aivara Lemberga virzienā: “Ka netiks izvilkts no vēstures mēslaines viens Krievijas ostas pārvaldnieks, kurš ir izpircies no cietuma un dēvē mūsu karaspēku, kas ir NATO karaspēks, par okupantiem un tā tālāk – [nododot] visādus šādus vēstījumus.”

Viņš norāda, ka iedzīvotājiem jābūt tikpat modriem un aktīviem, kā tas bija valodas referenduma laikā. “Tas ir mūsu liktenis, un mēs nedrīkstam ar to jokot,” uzsver Īvāns.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm