tv3.lv

Eksperts Latvijas zemo atrašanos konkurētspējas reitingā skaidro ar latviešu pesimismu

Fakts, ka Latvija atrodas 42. vietā Pasaules ekonomikas foruma konkurētspējas indeksā, skaidrojams arī ar mūsu valsts iedzīvotāju pesimistisko noskaņojumu un uztveri, uzskata Rīgas Ekonomikas augstskolas Ilgtspējīga biznesa centra direktors Arnis Sauka.

2014. gada 3. septembrī 14:40

Pasaules ekonomikas foruma konkurētspējas indekss tiek veidots, par pamatu ņemot ne vien statistikas datus, bet arī uzņēmēju aptaujas. Tādējādi reitings veidots, par pamatu ņemot arī iedzīvotāju uztveri par to, kādā valstī dzīvojam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau ziņots, ka Latvija jaunākajā Pasaules ekonomikas foruma pasaules valstu konkurētspējas reitingā pakāpusies par desmit pozīcijām, ieņemot līdz šim augstāko 42. vietu. Pērējās Baltijas valstis mūs apsteigušas. Lietuva ierindojas vienu vietu virs Latvijas, bet Igaunija ieņem 29. vietu.

Starp 12 pētījumā izmantotajām kritēriju grupām Latvija vislabāko sniegumu uzrādījusi darba spēka efektivitātē, kas kopā ar produktivitātes rādītājiem un sieviešu iesaisti darba tirgū ļāvis Latvijai pakāpties reitingā. Joprojām sliktākais sniegums mūsu valstij ir vērtējumā par valdības birokrātiju un korupciju.

Pirmo vietu reitingā joprojām saglabājusi Šveice, bet pēdējā pozīcijā starp 144 valstīm ierindojas Gvineja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm