tv3.lv

Eiropa nav droša un nepiedodami nav izvērtējusi riskus, pauž ārpolitikas eksperts

”Terorisms Eiropā nav nekas jauns – tikai pēdējo gadu un, godīgi sakot, apstākļu sakritības eiforijā esam pieraduši pie mānīgās drošības sajūtas. Diemžēl gan šodienas, gan Parīzes notikumi liecina – Eiropa nav droša un nepiedodami nav izvērtējusi riskus, nestiprinot ārējās robežas,” komentējot šīs dienas notikumus Briselē, atzīst Latvijas ārpolitikas institūta pētnieks Mārtiņš Daugulis.

2016. gada 22. martā 14:41

Latvijas ārpolitikas institūta pētnieks Mārtiņš Daugulis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Jāatceras,ka teroristiem vienmēr ir priekšrocības pār drošības dienestiem, jo dienestiem var izdoties novērst apdraudējumu simtiem reižu, bet mēs par to pat neuzzināsim – teroristiem jāizdodas tikai vienreiz, lai mērķis būtu sasniegts. Tas ir asimetrisks karš.

 

Vaicāts, vai pēc šodienas asiņainajiem uzbrukumiem, kas mainīsies, ārpolitikas eksperts norāda: ”Tas ir tas pats jautājums, kas tika uzdots pēc Parīzes un atbilde ir šodiena Briselē.”

”Eiropa ir terorisma draudu ēnā, kas neapšaubāmi saasinās arī attieksmi pret bēgļiem. Ja mēs bēgļus uzņemtu (reģistrējot, kontrolējot, apzinot) caur efektīvu robežkontroli – šādu problēmu,iespējams, nebūtu. Lielākā problēma ir tā, ka faktiski Eiropa neuzņem bēgļus, bet viņu ierašanās process balstās uz pašplūsmu,” pauž eksperts.

Mārtiņš Daugulis vērš uzmanību, ka šobrīd nevajadzētu iegrimt upura mazohismā, jo visas valstis saskaras ar terora aktiem un draudiem, bet gan meklēt risinājumus gan robežu stiprināšanai, gan teroristisko grupējumu finansējumu avotu iznīcināšanai to mītnes zemēs.

Atcerēsimies – par katru terora aktu kāds maksā – terorisms ir biznesa un varas interešu turpinājums. Tas primāri jāņem vērā, lai apkarotu terorismu.

Jau vēstījām, ka otrdien, 22. martā Beļģijas galvaspilsētā Briselē teroristu pašnāvnieku sarīkotos sprādzienos dzīvību zaudējuši vismaz 28 cilvēki, bet vēl vairāki desmiti ievainoti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jaunākajai informācijai seko līdzi šeit.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm