tv3.lv

Bijusī ministre: Valdība Covid‑19 krīzes laikā atpaliek ar atbalsta paketi uzņēmējiem

Valdība Covid-19 krīzes laikā atpaliek ar atbalsta paketi uzņēmējiem, šādu viedokli paudusi opozīcijas deputāte, bijusī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

2020. gada 19. novembrī 9:22

Politiķe intervijā LTV “Rīta panorāmā” norādīja, ka cīņā pret Covid-19 no valdības puses nav konsekventas rīcības, ieviešot ierobežojumus. Valdības darbs izskatoties gana haotiski, jo tā reaģējot uz situācijām, kas izveidojušās konkrētajā brīdī, nevis piedāvā ilgāka termiņa redzējumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzņēmējdarbības kontekstā Reizniecei-Ozolai daži valdības ieviestie ierobežojumi šķiet pārāk lieli, turklāt viņa pārmeta, ka valdība atpaliek ar atbalsta paketi uzņēmējiem, proti, atbalstu sola, bet vēl nav skaidrs, kad un kas to varēs saņemt.

Covid-19 radītās ekonomiskās krīzes pārvarēšana būs atkarīga no tā, cik sekmīgi Latvijā tiks izmantoti Eiropas Savienības atveseļošanas fonda līdzekļi vairāku miljardu eiro apmērā, uzsvēra Reizniece-Ozola un atzīmēja, ka pašlaik šo plāno opozīcija neredz.

Krīzes apstākļos viņa aicināja valsts varu kā simbolisku aktu pieņemt lēmumu nepalielināt sev algas, ko nākamgad tiek plānots darīt.

Runājot par nākamā gada budžeta projektu, Reizniece-Ozola vērtēja, ka budžetā ir daudz labu lietu, piemēram, algu palielinājums mediķiem un pedagogiem un teju nebijusi sociālā atbalsta pakete.

Savukārt divi lielākie mīnusi esot tas, ka daudzi šie pasākumi tiks īstenoti uz pašvaldību rēķina, kurām nāksies būtiski pārskatīt savas budžeta programmas iedzīvotājiem. Otrs lielais mīnuss ir tas, ka tiks būtiski celti nodokļi mazajiem uzņēmējiem un pašnodarbinātajiem, vērtēja politiķe.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tā kā valdošā koalīcija ir noraidījusi visus Zaļo un zemnieku savienības priekšlikumus budžeta projektam, šis politiskais spēks pašlaik neredz iemeslu atbalstīt budžeta projektu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm