Ārpolitikas eksperts: Optimisms par pilnīgu Krievijas sakāvi Ukrainā vēl ir pāragrs

2022. gada 16. septembrī 10:24

Lai arī Ukrainas karaspēks pēdējā laikā guvis vērā ņemamus panākumus, par pilnīgu Krievijas sakāvi vēl ir pāragri runāt – šādu viedokli sarunā ar TV3 raidījumu “900 sekundes” paudis Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) lektors Mārtiņš Vargulis.

Septembrī Ukrainas bruņotie spēki krietni pavirzījušies uz priekšu savu teritoriju atgūšanā. Ukrainas aizsardzības ministrs sacījis, ka ar Ukrainas pretuzbrukumu sākusies kara trešā fāze, ko iespējamu padarījuši Rietumu piegādātie ieroči. Vargulis norāda, ka optimisms par pilnīgu Krievijas sakāvi vēl ir pāragrs, bet karā ir jūtami ievērojami Ukrainas panākumi. Viņš vērš uzmanību, ka ilgtermiņā uzvar tas, kuram ir labāka loģistika, un liela nozīme ir tam, kā Rietumi ir palīdzējuši Ukrainai.

Vargulis pauž viedokli, ka krievu propagandā arvien vairāk novērojams naratīvs, ka šis ir karš pret NATO. Vairāki no propagandistiem gan sāk paust arī citādākas interpretācijas par notiekošo, bet joprojām figurē viens naratīvs. Parādās arī Putina kritiķi, un ārpolitikas eksperts paredz, ka tādu būs arvien vairāk, taču varas vertikāle Krievijā joprojām ir vērtējama kā stabila – cilvēki joprojām uzticas varai un iesaistītās personas neredz atpakaļceļu.

Viņaprāt, par Kremļa opozīciju Krievijā vairs nav iespējams runāt, jo visi Putina oponenti ir arestēti un novērojams, ka opozīcija savus sekotājus mēģina uzrunāt vairāk sociālajos tīklos. Ir pāris veiksmīgi vlogeri un blogeri, kas veic intervijas ārpus Krievijas, taču Varguļa ieskatā, tam nav tādas “vilkmes”, lai iedzīvotāji izietu ielās un paustu savu nostāju pret pastāvošo režīmu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm