Vidzemes slimnīcā veikta sarežģīta asinsvadu operācija

Vidzemes slimnīcā veikta sarežģīta operācija, kuras laikā pacientei aneirismas ruptūras jeb plīsuma dēļ lielākajā asinsvadā – aortā – tika ievietota asinsvadu protēze, liecina SIA “Vidzemes slimnīca” mājaslapā publiskotā informācija.

2022. gada 5. decembrī 15:35

Vidzemes slimnīcā veikta sarežģīta operācija, kuras laikā pacientei aneirismas ruptūras jeb plīsuma dēļ lielākajā asinsvadā – aortā – tika ievietota asinsvadu protēze.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pacienti operēt ieradās Specializētā medicīnas centra (SMC) asinsvadu ķirurgi un piedalījās liela Vidzemes slimnīcas speciālistu komanda. Operācija bija neatliekama, jo plīsums aortā radīja asiņošanu, kas apdraudēja pacientes dzīvību.

Šādas operācijas reģionos notiek reti, tikai neatliekamos gadījumos, un, ja palīdzību izdodas sniegt ātri. Operācija ir ļoti riskanta, ar lielu asins zudumu, pacients ir kritiskā stāvoklī. Universitāšu klīnikās, kur parasti veic sirds un lielo asinsvadu operācijas plāna un akūtā kārtā, to dara īpaši šim profilam specializēts ķirurgu, anesteziologu un operāciju personāls.

Pateicoties SMC asinsvadu ķirurgiem un Vidzemes slimnīcas ārstu, māsu un medicīnas personāla ātrai un precīzai rīcībai, pacientes dzīvību izdevās glābt.

Šādās neierastās un kritiskās situācijās ļoti  svarīga ir medicīnas personāla spēja darboties vienotā komandā, kā arī augsta profesionalitāte, uzsver slimnīcā.

Operācijā piedalījās SMC asinsvadu ķirurgi Veneta Liepa un Jānis Rozentāls, dežūrķirurgs – mūsu jaunā kolēģe Ilga Baumane, anesteziologi Dace Šorubalko, virsārste Laine Kīna, rezidents Jānis Bieziņš, anestēzistes Jeļizaveta Movzeša-Korneta, Guna Zeltiņa un virsmāsa Dace Karlsone, operāciju māsas Laura Avotiņa, Jāna Ciguze un virsmāsa Mārīte Šilde, māsu palīgi Laura Jursone un Aija Susekle.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm