Vides aktīvisti piketā iebilst pret Skultes termināļa būvniecību

Pārdesmit cilvēku sestdien pulcējās pie valdības ēkas, lai protestētu pret sašķidrinātās gāzes termināļa būvniecību Skultē. Tā būvniecība iecerēta, lai nodrošinātu Latvijas energoneatkarību. Protestētāji uzskata – gāzes patēriņš pēdējā gada laikā ir būtiski sarucis, tādēļ šāds objekts mums nav nepieciešams. Vajadzīgo gāzes daudzumu Latvijai varētu nodrošināt Somija, Igaunija un Lietuva.

Pulcējoties pie Ministru kabineta vides un jauniešu organizāciju pārstāvji pauda, ka lielākoties šeit sanākuši tādēļ, ka par Skultes termināļa būvniecību esot pārlieku daudz neatbildētu jautājumu. Piemēram, nav skaidra projekta ietekme uz vidi un šaubas rada ekonomiskais pamatojums, jo dabasgāzes patēriņš, salīdzinot ar projekta apstiprināšanas brīdi, ir būtiski sarucis.

“Somijā ir terminālis, Klaipēdā ir un tās kapacitātes ir pilnīgi pietiekamas, lai nosegtu visa reģiona vajadzības un mums nav pamata bažām par energo drošību. Otrs, pastāv risks, ka uzbūvēs termināli un tas radīs jaunas intereses, lobiju, lai mēs pēc iespējas ilgāk būtu atkarīgi no fosilās gāzes,” saka organizācijas “Zaļā brīvība” pārstāve Lilija Apine.

“Šobrīd skatoties uz tiem skaitļiem nelīmējas īsti kopā, kur mēs to gāzi liksim, jo patēriņš krītas. Tiek runāts par eksportu nākotnē Polijai, bet nesen nācis klajā fakts, ka arī Polija plāno savu terminālu palielināt divas reizes un paši kļūt par eksportētājvalsti,” saka jaunatnes organizācijas “Protests” pārstāve Elīza Lasmane.

Sanākušajiem arī neesot skaidrs, kādēļ terminālim piešķirts nacionālo interešu objekta statuss un bažas esot arī par izvēlēto tehnoloģisko risinājumu. Tikmēr projekta attīstītāji stāsta – gāzes patēriņš krities augsto cenu iespaidā un nākotnē prognozētais reģiona gāzes patēriņš nodrošinās, ka mūsu terminālis būs noslogotāks nekā kaimiņu.

“Mums ir jāizmanto savas priekšrocības, jo mums ir Inčukalna gāzes krātuve un tagad sanāks tā, ka mēs apkalposim kaimiņu termināļus. Un mums vēl šobrīd ir tāda situācija, ka Latvijas patērētāji maksā par somu un lietuviešu gāzes transportēšanu līdz Inčukalnam un atpakaļ, ja būs Skultes terminālis tad būs liels izmaksu ietaupījums,” stāsta “Skulte LNG Terminal” ģenerāldirektors Renārs Miķelsons.

Attīstītāji arī norāda, ka projekta ietekmes uz vidi novērtējums joprojām turpinās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm