VID sācis aptuveni 150 kriminālprocesus par sankciju pārkāpumiem

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir sācis ap 150 kriminālprocesiem par pret Krieviju un Baltkrieviju noteikto sankciju pārkāpumiem, norādījis VID ģenerāldirektores vietnieks muitas jomā Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls.

31. martā 13:34

Kopš kara sākuma Latvijā VID Muitas pārvalde noraidījusi 3692 kravas saistībā ar pret Krieviju un Baltkrieviju noteikto sankciju pārkāpumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sankciju pārkāpumu riska novēršanai VID Muitas pārvalde veikusi 131 812 dokumentu kontroles un 4047 fiziskas kravu kontroles.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora pienākumu izpildītājs Dairis Aniņš informēja, ka no sāktajiem 150 kriminālprocesiem kriminālvajāšanai patlaban nosūtīti trīs kriminālprocesi. Nelielo kriminālvajāšanas sākšanai nosūtīto procesu skaitu Aniņš skaidroja ar sarežģīto un ilgo starptautiskās palīdzības pieprasīšanas procesu.

Tāpat saistībā ar sankciju pārkāpumiem pieņemti 29 lēmumi par lietisko pierādījumu nodošanu realizēšanai, kā arī pieņemti divi lēmumi par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanai juridiskai personai, piebilda Aniņš.

Jautāts, kādas ir galvenās sankcijām pakļauto preču grupas, ko mēģina pārvietot pāri Latvijas robežai, Zukuls sacīja, ka pārsvarā tie ir dažādi koka izstrādājumi, dažāda tehnikas un ierīces uz Krieviju, luksusa preces, arī stikls un mēbeles.

Zukuls pastāstīja, ka nereti uzņēmēji maina kombinētās nomenklatūras kodu un preci mēģina uzdot par kaut ko citu. Šādi gadījumi tiek risināti ar preču paraugu pārbaudi laboratorijā, lai konstatētu, vai prece pēc sastāva atbilst norādītajam kodam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat Zukuls pastāstīja, ka mēģinājumi pārvietot sankcijām pakļautās preces līdzīgos apmēros notiek gan virzienā no Latvijas uz Krieviju vai Baltkrieviju, gan pretējā virzienā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm