VID kādā pārtikas ražotnē un vairumtirdzniecības uzņēmumā veic kratīšanas saistībā ar “aplokšņu” algām

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2022. gada augustā uzsāktajā kriminālprocesā par “aplokšņu” algu izmaksu uzņēmumā, kurš nodarbojās ar gaļas un citu pārtikas produktu ražošana un tirdzniecību, veica deviņas kratīšanas vairākās Latvijas pilsētās kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās un noliktavās.

2022. gada 6. decembrī 11:26

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2022. gada novembrī veica deviņas kratīšanas Kuldīgā, Talsos, Tukumā, Jelgavā un Jēkabpilī kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās, t.sk. nereģistrētās pārtikas noliktavās – līdz ar to kratīšanās piedalījās arī Pārtikas un veterinārā dienesta darbinieki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kratīšanu laikā izņemti mobilie tālruņi ar mobilo aplikāciju Whatsapp un Telegram sarakstēm, “aplokšņu algu” izmaksu saraksti, 220 paciņas ar cigaretēm bez Latvijas Republikas akcīzes markām, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā, noskaidrots, ka uzņēmums laikā no 2020.gada janvāra līdz šim brīdim grāmatvedības uzskaitē nav pilnā apmērā uzrādījis darba ņēmējiem izmaksāto darba samaksu, kā arī noskaidrots, ka grāmatvedības uzskaitē nenorādītā darba samaksa uzņēmuma darba ņēmējiem tika izmaksāta skaidrā naudā. Valstij nodarītā zaudējuma apmērs nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm