tv3.lv

VID darbinieki paši nav samaksājuši nodokļos 70 000 eiro

Valsts ieņēmumu dienesta priekšniece izveidojusi savu darbinieku “melno sarakstu”, kurā iekļauti 29 cilvēki. Atbrīvoties no šaubīgajiem darbiniekiem var izrādīties ļoti grūti birokrātisku iemeslu dēļ. Tikmēr izskan dažādas idejas, kā kontrolēt VID darbiniekus, piemēram, izmantojot melu detektorus.

2016. gada 8. martā 19:02

Pagājušajā nedēļā VID priekšniecei Inārai Pētersonei bija jāatskaitās finanšu ministrei par publiskajiem skandāliem VID darbinieku rindās, savukārt šodien viņu iztaujāja Saeimas deputāti. Ja iepriekš medijos bija izskanējis, ka aizdomīgo darbinieku skaits ir 137, tad tagad Pētersone min 29 cilvēkus, uz kuriem krīt aizdomu ēna. Turklāt izrādās, ka noziedzīgajos grupējumos, kas aktīvi nodarbojas ar kontrabandu, bieži vien pieķerti bijušie un pat esošie VID darbinieki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Kaspars Čerņeckis, VID priekšnieka vietnieks:

Kādās trīs, četrās no šīm lietām ir bijuši iesaistīt esošie VID darbinieki. Ne tikai VID, bet arī citu iestāžu darbinieki. Katrā trešajā ir iesaistīti bijušie VID vai policijas, citu iestāžu darbinieki.

Klasiskākie gadījumi – nelegālo cigarešu milzu kravu ievešana, ko piesedz negodīgi valsts darbinieki.

VID priekšniece Ināra Pētersone:

Protams, to izdarīt bez Muitas, Robežsardzes cilvēkiem, nevar. Protams, darbinieki ir atstādināti.

Atstādināt ir viena lieta. Atbrīvot – krietni grūtāk. Vaina jāpierāda tiesā, kas ir garš un birokrātisks process. Tāpat VID atzīst paradoksālu situāciju: pat ja dienesta darbinieki, kuru darbs ir piedzīt nodokļus, paši tos nemaksā, uzteikt darbu ir ļoti grūti. Pērn VID darbinieki paši nodokļos nebija samaksājuši ap 70 000 eiro. VID priekšniece Ināra Pētersone:

Līdzīgi kā jebkurai fiziskai personai arī viņam ir tiesības apstrīdēt. Pirmkārt, ja nav tiesvedība līdz galam, šis lēmumus karājas. Mēs nezinām, kuram ir taisnība: Valsts ieņēmumu dienestam vai mūsu darbiniekam.

Kā atsijāt godīgos darbiniekus no negodīgajiem? Saeimas deputāti piedāvā savas idejas. Tā, piemēram, Imants Parādnieks aicina ieviest melu detektorus, kas esot ierasta prakse ASV valsts dienestos. Izrādās, domu par melu detektoru ieviešanu Pētersone pagājušajā nedēļā esot pārrunājusi ar finanšu ministri, un, iespējams, ka melu detektori VID patiešām tiks ieviesti ar ASV vēstniecības tehnisko atbalstu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm