tv3.lv

Vētras postījumi Ventspilī: vējš nolauzis dižkoku balto robīniju un citus kokus

Ceturtdien, 20. janvārī, Ventspilī Amatnieku laukumā vējš nogāzis balto robīniju, kurai bija dižkoka statuss, mikroblogošanas vietnē “Twitter” informē pašvaldības iestāde “Ventspils komunālā pārvalde”.

20. janvārī 19:13

Pilsētā kopumā līdz pievakarei ir konstatēti septiņi nogāzti koki.

“Ventspils komunālā pārvalde” aicina iedzīvotājus ziņot par vētras radītiem postījumiem pa tālruni 63 624 269 vai Pašvaldības policijas dežūrdaļai pa tālruni 63 680 808.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki šodien kopš plkst. 14.00 devušies 26 izsaukumos, kas saistīti ar stiprā vēja radītajiem postījumiem. Izsaukumi pārsvarā saņemti Kurzemē, kur saskaņā ar meteorologu novērojumiem arī ir bijis visstiprākais vējš.

Vairumā gadījumu glābēji aizvākuši vēja nolauztus kokus, kas uzkrituši uz ceļu braucamās daļas vai stāvēšanai novietotām automašīnām.

Kā vēstīts, Kurzemē plosās spēcīgs sniegputenis, sniegavētra. Sākot ar pēcpusdienu, stiprs sniegputenis gaidāms arī vietām Vidzemē, vakarā – teju visā valsts centrālajā daļā.

Autoceļi apledos, braukšanu vietām apgrūtinās arī slikta redzamība putenī un sniega sanesumi, iespējami lūstoši koki. Bīstamākie braukšanas apstākļi gaidāmi Kurzemē. Sākot ar pēcpusdienu, Kurzemē nevajadzētu atrasties ārpus telpām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Stiprākais vējš Latvijā gaidāms ceturtdienas vakarpusē pie jūras Ventspils novadā un Ventspilī, kur iespējamas ziemeļu, ziemeļrietumu vēja brāzmas līdz 30-34 m/s, prognozē sinoptiķi.

Līdz piektdienas rītam Kurzemes piekrastē spēkā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra izsludinātais oranžās pakāpes brīdinājums par vētru. Citviet Kurzemē, kā arī Vidzemes piekrastē, tai skaitā galvaspilsētā, spēkā dzeltenais brīdinājums par stipru vēju. Valsts rietumu daļā spēkā arī dzeltenā līmeņa brīdinājums par stipru sniegputeni.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm