Vēstnieks: Ukraiņi izturēs ziemu un atgūs visas okupētās teritorijas

2022. gada 26. novembrī 20:14

Ukraina izturēs šo ziemu un turpinās cīnīties, neskatoties uz aukstumu, badu, neapskaužamajiem dzīves apstākļiem un nemitīgajiem Krievijas raķešu triecieniem Ukrainas pilsētām – to intervijā TV3 Ziņām saka Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko. Viņš uzver, ukraiņi neapsver iespēju sēsties pie galda ar Putinu, kā arī nepieļaus lai Kremļa vadonis no šī kara izietu ar saglābtu seju, kā to ir izteikuši atsevišķi Rietumu līderi.

Pēc Hersonas atbrīvošanas Krievija pārsviedusi karaspēku uz Donbasu, Bahmutas virzienu, kur jau ilgāku laiku norit smagākās un asiņainākās kaujas. Ik dienas krīt desmitiem Ukrainas karavīru un civiliedzīvotāju. Okupantiem cenšoties sagrābt šo stratēģiski svarīgo pilsētu, lai tālāk okupētu visu Doneckas apgabalu.

“Frontē pie Bahmutas, Dombasā, Luhanskas apbagabā, kaujas ir asiņainas, jo ienaidnieks turpina censties sagrābt teritoriju pilnībā. Neskatoties uz to Ukrainas armija turpina turēt fronti un spiest viņus ārā no mūsu zemes. Kāpēc Putins tagad ir pārmetis savu karaspēku uz Donbasu, tāpēc, ka viņam vajag parādīt Krievijas tautai par ko viņi mirst. Un lai to pierādītu, viņš saka – “mēs aizsargājam DNR, LNR tie ir mūsu brāļi, tā ir mūsu teritorija un mēs viņus aizstāvam no ukraiņu nacistiem”. Viņš saprot, ka gadījumā ja viņš nesagrābs vismaz Donbasu, viņš zaudē autoritāti savu pakalpiņu vidū un viņu var novākt no ceļa,” skaidro Miščenko.

Vēstnieks saka – tik smagu ziemu mūsdienu Ukraina nebūs piedzīvojusi. Bet tas Ukraiņus nebiedē: “Ziema būs ļoti smaga, es domāju, ka tāda ziema Ukrainā vēl nekad nav bijusi. Mana ģimene ir Kijivā. Situācija ir smaga, nepatīkama, dzīve ir sarežģīta, ir auksti, nav ūdens, elektrības, bet neskatoties uz to cilvēki saprot lietas būtību. Saprot, ka ar šīm apšaudēm, cenšoties iznīcināt kritisko infrastruktūru, Putins cenšas noslēpt savu izgāšanos frontē. Lai cilvēki, kuri tagad ir spiesti dzīvot šādos apstākļos, izdaritu spiedienu pret valdību, Zelenski, lai viņš pieņemtu ultimātus, apsēstos pie sarunu galda un parakstītos uz to ko Putins grib, lai viņam paliek Donbass un Krima un Krievija ir uzvarējusi karu.”

Vēstnieks arī apliecina – nekādas sarunas ar Putinu nav iespējamas. Nedz Ukrainas tauta, nedz brīvības cīnītāji to vienkārši nepieļautu.

“Ukrainā neviens uz to neparakstīsies, mēs karosim līdz sakausim Krieviju, atbrīvosim visas Ukrainas teritorijas, notiesāsim Putinu un visus viņa pakalpiņus un militāros noziedzniekus par kara noziegumiem, atjaunosim Ukrainas ekonomiku par krievijas naudu, ko viņiem nāksies kompensēt. Un tad mēs varēsim pateikt, ka karš ir beidzies. Nekādus citus scenārijus Ukrainā neviens neizskatīs. Putins meklē ceļus, kā iziet no situācijas. Tā kā rietumos daži saka – “saglabājot seju”. Tas ko es gibu pateikt, Ukrainas armija viņam nekad neļaus saglabāt seju. Mūsu prezidents ir skaidri pateicis, ka ar Putinu neviens nesēdīsies pie sarunu galda,” pauž Ukrainas vēstnieks Latvijā.

Miščenko uzsver, laikā, kad miljoniem Ukrainas cilvēki ir spiesti dzīvot tumsā, bez ūdens, elektrības un apkures, jebkurš atbalsts Ukrainai ir svarīgs – vai tā ir viena ierakumu svece, vai pleds ar ko apsegt kādu ģimeni. Vēstnieks visas Ukrainas tautas vārdā ir pateicīgs Latvijai, kas viņa vārdiem – ir Ukrainas balss Eiropā no pirmās kara dienas un vēl pirms tās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šobrīd ļoti svarīgs ir atbalsts Ukrainas cilvēkiem, kas dzīvo tajās vietās, kuras ir pakļautas apšaudēm. Un tas ko dara Latvija – katru dienu es saņemu ziņas par to, kā cilvēki dažādos veidos grib palīdzēt. Šodien mēs esam tādā situācijā, ka nepieciešams ir viss, iedomājieties, ja nedod Dievs, Rīgu apšaudītu ar 100 raķetēm vienā rītā, kas būtu. Katrs var iedomāties, ko nozīmē, ka tev nav ūdens, nav elektrības, nav siltuma dzīvoklī, veikali nestradā, nav ēdiena rezerves – mēs esam pateicīgi par jebkuru lietu, ko cilvēki ziedo. Šobrīd galvenais, kas mums ir vajadžigs ir ģeneratori, siltais apģērbs pieaugušajie, bērniem, ēdiens, viss ir vajadzīgs,” vērš uzmanību Ukrainas vēstnieks.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm