tv3.lv

Veselības nozare noraida koalīcijas ieceri atvēlēt mediķu algām nākamgad vien 45 miljonus solīto 120 miljonu vietā

2019. gada 4. septembrī 19:01

Solīto 120 miljonu eiro vietā mediķi algu pielikumam nākamgad varētu saņemt vien 45 miljonus eiro. Tā ir pašreizējā koalīcijas iecere, ar ko mierā gan nav veselības nozares pārstāvji. Viņi pieprasa, lai politiķi ievēro pašu pieņemtos likumus.

Patlaban vēl nav zināms, cik liela būs fiskālā telpa nākamgad jeb, vienkāršāk runājot, cik brīvo līdzekļu politiķi varēs papildus pārdalīt dažādām iniciatīvām. Neoficiālās sarunās izskan summas no 100-150 miljoniem eiro, taču skaidrs ir viens – tas ne tuvu nepieskaras ministriju pieprasītajam teju miljardam.

Lielāko summu nākamgad grib Veselības ministrija, tai skaitā – 120 miljonus eiro, kas vajadzīgi, lai izpildītu šīs pašas Saeimas pieņemto likumu par mediķu algu pieaugumu vidēji 20% apmērā. Veselības ministre Ilze Viņķele jau iepriekš atzinusi, ka, visticamāk, to nevarēs izdarīt, un trešdien situāciju apsprieda ar sociālajiem partneriem.

Pēc tikšanās dalībnieki pastāstīja, ka patlaban koalīcijā tiek apspriests risinājums mediķu algām atvēlēt vien 45 miljonus eiro. Tā nav pat puse no solītā, un tas neesot pieņemami.

Finanšu ministrija uzsver, ka sarunas par budžetu joprojām turpinās, tās nebūs vieglas, un katra nozare cīnīsies par savām interesēm. Vienlaikus šobrīd nav tā labākā situācija, ka šī pati Saeima attiecīgo likumu par mediķu algām pieņēmusi.

Par veselību atbildīgās Saeimas komisijas vadītājs Andris Skride gan pieļāva, ka situāciju varētu risināt, ceļot algu ne visiem mediķiem. “Jāatrod tās mediķu grupas, kurām tiešām šobrīd atalgojums ir ļoti niecīgs. Tas ir Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, tās ir medmāsas, tās ir mediķu, ārstu nozares, kurām finansējums tiešām ir neliels.”

Sagaidāms, ka skaidrība par fiskālo telpu nākamgad un kam šos līdzekļus tērēt, varētu būt nedēļas beigās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm