tv3.lv

Veselības inspekcija sāk pārbaudi Āgenskalna klīnikā, kur lētticīgiem pacientiem piedāvā saziņu ar sargeņģeļiem, astroloģiju un citas burvestības

Veselības inspekcija sākusi pārbaudi par kādu klīniku Rīgā, Āgenskalnā, kura saviem pacientiem piedāvā ne tikai ārsta pakalpojumus, bet arī iespēju sazināties ar gariem. Lai gan vispār Latvijā tādas lietas nav aizliegtas, medicīnas iestādēs to piekopt nedrīkst.

2018. gada 21. aprīlī 21:08

Āgenskalna klīnika piedāvā tādus standarta pakalpojumus kā pediatriju, vingrošanu, psihologu konsultācijas, taču klāstā parādās ārstniecības iestādei neatbilstoši pakalpojumi kā gaišredzība un saziņa ar sargeņģeli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par dīvainās klīnikas piedāvājumu pirmie pavēstīja laikraksts “Dienas bizness”. Drīz pēc tam no iestādes mājaslapas informācija par gaišreģes Agneses Ziediņas-Zariņas pakalpojumiem izņemta, taču zināms, ka viņa par 120 eiro pusotras stundas garā sesijā piedāvā saziņu ar sarģeņģeli vai ieskatīšanos iepriekšējās dzīvēs, par 160 eiro stundā var sakārtot enerģētisko ķermeni, savukārt dziedniecības vizīte ilgst līdz pusstundai par ziedojumiem.

Āgenskalna klīnikas vadītājs, homeopāts Edgars Mednis, kurš studējis arī pediatriju, stāsta, ka, viņaprāt, šie pakalpojumi papildina medicīnu: “Tie ir cilvēki, kas mums palīdz saprast sevi, savas slimības, no kurienes nākam, uz kurieni ejam. Domāju, ka viņi palīdz. Mēs viņus nedrīkstam kā ārstējošus, mēs to piedāvājam kā ārstniecībai paralēlus. Mēs piedāvājam, domāju, ka turpmāk piedāvāsim, tikai jāatrod forma, kas ir pieņemama gan mums, gan valstiski.”

Papildus gaišredzības pakalpojumiem klīnikā iespējams apmeklēt Baha ziedu terapijas, kristālterapeiti un bioenerģētikas speciālisti. Kā liecina reklāmas bukletā aizkrāsotais, bijis arī astrologs. Tā kā tādās jomās kā dziedniecība vai gaišredzība sertifikātus nepiešķir, Mednis speciālistus atlasa pēc savām izjūtām. Pieprasījums pēc šādiem pakalpojumiem ir liels.

“Bieži vien, kad klasiskā medicīna nepalīdz, cilvēks izvēlas homeopātiju, akupunktūru vai dodas pie gaišreģa vai dziednieka. Iznāk tāda divkosīga situācija, ka mēs it kā visi izmantojam to, bet tomēr nedrīkstam izmantot,” saka Āgenskalna klīnikas vadītājs.

Gaišreģe Agnese Ziediņa-Zariņa no publicitātes kautrējas, taču ar viņas personību var iepazīties “YouTube” vietnē – videomateriālā viņa stāsta, kā sapratusi savas ezoteriskās spējas un ar kādām parādībām sastapusies: “Bija seanss ar Kīnu un turpmākajā procesā pieslēdzās “Tesla”. Man sākumā bija pilnīgi nezināms, kas ir “Tesla” un ko viņš grib. Un uz doto procesu ir iesaistījies arī Čārlijs Čaplins, kas daudziem var šķist smieklīgi. No viņa es uzzināju daudz privātas informācijas par to, kas ir cilvēks. Man nav jāiet dziļajā “čenelingā”, lai ar viņu sazinātos.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par šīs klīnikas pastāvēšanu pārbaudi sākusi Veselības inspekcija. Gaišredzību, dziedniecību, burvestību piekopšanu, homeopātiju un tamlīdzīgas darbības Latvijā likums neaizliedz, bet ārstniecības iestādei ir liegts tās reklamēt, pasniegt saistībā ar medicīnu un maldināt slimus cilvēkus, to saistot ar veselības atgūšanu.

“Pašai ārstniecības iestādei nevajadzētu piedāvāt šāda veida pakalpojumus, jo tie nav klasificējami kā ārstniecība. Ārstniecības iestādē sniedz pakalpojumus ārstniecības persona, kurai ir izglītība un sertifikāts. Dziedniecība nav ārstniecība,” norāda Veselības Inspekcijas pārstāve Līga Jeroščeva.

Inspekcijā atklāj, ka Āgenskalna klīnika ir pirmā, kas šāda iemesla dēļ nonākusi tās redzeslokā. Likums paredz kriminālatbildību, ja ārstniecības iestādē tiek sniegti pakalpojumi, kurus veic persona bez medicīniskās izglītības.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm