ZZS lūgusi KNAB pārbaudīt Kariņa iespējamu tirgošanos ar ietekmi

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) lūgusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) pārbaudīt “Jaunās Vienotības”  līdera Krišjāņa Kariņa rīcību, piedāvājot partijai “Progresīvie” amatu valdībā, apmaiņā pret atbalstu topošajai valdībai, kas var tikt uzskatīts par mēģinājumu tirgoties ar ietekmi, informēja ZZS.

2022. gada 25. oktobrī 15:06

ZZS norāda uz publiskajā telpā vairākkārt izskanējušo “Jaunās Vienotības” vēlmi koalīcijā redzēt Saeimā iekļuvušo partiju “Progresīvie” kā ceturto koalīcijas partneri vai arī kā opozīcijas partiju, kas apmaiņā pret kādas ministrijas vadīšanu vai arī citiem amatiem varētu atbalstīt valdības izveidi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

ZZS uzskata, ka “Jaunās Vienotības” premjera amata kandidāta Kariņa, kuram neformāli ir uzticēta jaunās valdības veidošana, piedāvājumā izveidot tieši partijai “Progresīvie” paredzētu jaunu Vides un enerģētikas ministriju, lai tā atbalstītu tās jauno vadīto valdību, ir saskatāmas korupcijas vai tirgošanās ar ietekmi pazīmes.

Papildus tam ZZS vērš KNAB uzmanību uz to, ka koalīcijas veidošanas neformālajās sarunās starp “Jauno Vienotību” un partijas “Progresīvie” pārstāvjiem varētu būt piedāvāti arī citi amati vai mantiska rakstura labumi, kas politiskajā procesā nav pieļaujami.

ZZS lūdz KNAB savas kompetences ietvaros pārbaudīt publiski izskanējušo  informāciju attiecībā uz K.Kariņa rīcību valdības veidošanas procesā un, ja nepieciešams, uzsākt kriminālprocesu pretlikumīgo darbību noskaidrošanai un vainīgo personu saukšanai pie likumā paredzētās atbildības.

Kā ziņots, Kariņš cer, ka JV, AS un NA sadarbības memorandu koalīcijas veidošanai varētu parakstīt vai nu trešdien, 26. oktobrī, vai ceturtdien, 27. oktobrī.

Pirms tam memorandā varētu tikt iestrādāti arī partneru priekšlikumi.

Sadarbības memorands paredz politisko spēku gatavību uzņemties atbildību par valsts attīstību un tautas labklājību un vienošanos par valdības izveidošanas pamatprincipiem un kopīgi izvirzītajiem mērķiem – valsts drošības stiprināšanu, ekonomikas izaugsmi un sociāli taisnīgas, iekļaujošas sabiedrības attīstību, norādīja JV pārstāvji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņots, pašlaik iezīmējies, ka koalīciju varētu veidot JV, AS un NA.

Pirmdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu Ministru prezidents Kariņš atzina, ka vislabākā valstij būtu bijusi četru partiju koalīcija, jo tas nozīmētu, ka neviens politiskais spēks nevarētu justies tik ērti, lai “panāktu savu” bez diskusijas, un četri partneri būtu spiesti vienoties par valstij labāko risinājumu.

Taču, zinot, ka tas nav iespējams AS un NA iebildumu dēļ, JV piedāvāja variantu, kurā “Progresīvie” nebūtu koalīcijā, tomēr tiktu pie viena ministra amata.

Taču “Progresīvie” nolēmuši nepiekrist JV piedāvājumam un valdībā neieņemt “jaunākā brāļa” lomu, tādēļ strādās 14. Saeimas opozīcijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm