ZZS līdz ar “Konservatīvo” sakāvi vēlēšanās grib atpakaļ savu veco sanāksmju galdu

2022. gada 3. oktobrī 20:26

Kā ik vēlēšanas, jauns sasaukums nozīmē virkni loģistikas izaicinājumu, piemeklējot katra politiskā spēka izmēram piemērotas darba telpas. Saeimas frakciju skaits šoreiz paliek nemainīgs – bija septiņas, un atkal būs septiņas, bet mainās to izmēri. Un viena no lielākajām intrigām ir – kurš vēlēsies pārņemt plašās telpas, kur ilgstoši atradusies “Saskaņa”?

No ielas Saeimas nami rada plašuma sajūtu – to ir daudz, tie aizņem veselu kvartālu. Bet iekšā paveras jau cita aina. Vēsturiskais plānojums paredz ļoti daudz šauru kabinetu. Atrast sanāksmju telpas, kur satikties lielam skaitam deputātu, frakcijas darbinieku un arī žurnālistu ar kamerām, ir izaicinoši.

Vienas no plašākajām telpām, kas atrodamas Saeimā, līdz šim bija atvēlētas “Saskaņas” frakcijai. Pēc vēlēšanu rezultātiem skaidrs, ka šim spēkam tās būs jāatstāj. Jautājums ir – kurš nāks vietā?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Saskaņa” šajās telpās saimniekojusi trīs sasaukumus – 12 gadu, bet aizkadrā sauc tās par nelaimīgām telpām, no kurām agrāk vai vēlāk daudzus iznesot “ar kājām pa priekšu”.

Pirms tam šeit atradās Tautas partija. Un Saeimā jau piedzīvots, ka priekšteču dvaku kvēpina ar kadiķa zaru.

Vai nākamie varētu būt, piemēram, ideoloģiskie pēcteči – Alekseja Rosļikova “Stabilitātei” ar 11 krēsliem vai varbūt “Apvienotais saraksts”, kas ieguvis 15 mandātu? Edvards Smiltēns atbild, ka vēl jāizveido valdība – neesot tikuši līdz telpu pārdalei.

Stāvu augstāk iekārtojusies Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). Tā tur saimnieko jau 20 gadu un zina droši, ka telpas nemainīs. Galdu gan grib atpakaļ vēsturisko.

“Mums iepriekš saīsināja galdu, jo teica, ka neesam tik daudz deputātu. Šobrīd risinām sarunas, lai atgrieztos pie galda, kas saskaņots ar pārējām mēbelēm, lai var sasēsties visi 16 deputāti, kas ievēlēti jaunajā sasaukumā. Mums būs jāatgūst aura, jo pēdējos četrus gadus galds bija nokļuvis pie “Konservatīvajiem”. Tagad tas atgriezīsies pie īstajiem saimniekiem. Mums ir arī tādas mīkstās mēbeles, kas ir no 2002. gada. Esam taupīgi Saeimas budžetam,” stāsta ZZS Saeimas frakcijas konsultants Kārlis Boldiševics.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

ZZS frakcijā rāda padeldētos dīvānus, uz kuru roku balstiem piemetas sanākušie, kad visiem sēdvietu nepietiek. Sarūmēšoties arī tagad, nu jau 16 deputātu sastāvā.

Nemainīgs deputātu skaits paliek Nacionālajai apvienībai – visticamāk, tā paliks savās telpās, pieļauj frakcijā.

Vēlēšanu uzvarētāji “Jaunā Vienotība” gan “izaugs” vairāk nekā trīs reizes, no astoņām līdz 26vietām. Šobrīd tā izkaisīta šauros līkločos, pa kuriem izved frakcijas sekretāre Elīna Vējiņa: “Augšā mums ir frakcijas zāle neliela. Parasti pavadu visus, jo var apmaldīties – te ir sēžu zāle. (TV3: Cik vietu ir šobrīd?) Astoņas.

Uz jautājumu, ka varbūt laiks atgriezties vēsturiski lielākās frakcijas telpās, kur jau iepriekš saimniekots, kad nosaukums bija tikai “Vienotība”, frakcijas vadītājs Ainars Latkovskis atbild izvairīgi – ka ņemšot, ko došot.

Saeimas Administrācija gan saka – tas esot deputātu pašu lēmums. Katrā ziņā sienas nenāksies nojaukt, kā tas bijis, piemēram, 2010. gadā, kad nācās rast vietu lielajām frakcijām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jaunā sasaukuma deputātiem jārēķinās, ka Saeimā pēc pāris gadiem gaidāmi jurģi, jo parlamenta galveno ēku plānots remontēt. Deputātiem uz sēdēm būs jāpārceļas uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) kādreizējo ēku, kas atrodas turpat netālu Vecrīgā. Plānots, ka remonts Jēkaba ielas namā varētu notikt divu gadu laikā, jo bijušās VID telpas vispirms vēl jāpielāgo Saeimas vajadzībām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm