Valdības veidošana: jautājums par jaunās koalīcijas plašumu vēl ir atvērts

Dienu pēc tam, kad Valsts prezidents pilnvarojis Krišjāni Kariņu (JV) sākt konsultācijas par iespējamo koalīciju, “Jaunā Vienotība” uz sarunām aicinājusi “Apvienoto sarakstu” un Nacionālo apvienību. Nepārvarami šķēršļi sadarbībai šajās sarunās neesot identificēti, taču jautājums par jaunās koalīcijas plašumu vēl nav atbildēts.

“Jaunā Vienotība” iestājas par plašāku koalīciju, ko varētu veidot kopā ar “Apvienoto sarakstu”, Nacionālo apvienību un “Progresīvajiem”. Četrām partijām Saeimā ir 64 balsis. Tomēr šādam modelim pagaidām nav vairākuma atbalsta.

Ideoloģisku atšķirību dēļ Nacionālā apvienība neredz iespējas sadarboties ar “Progresīvajiem”.

“Mums ir atšķirīgi viedokļi par to, kādu koalīcijas modeli veidot. Tas nav noslēpums. Tur nebūs nekā jauna, ko pateikt. Nacionālā apvienība redz, ka tā ir trīs partiju koalīcija,” pauž Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Arī “Apvienotā saraksta” līderi vismaz pagaidām uzskata, ka jauno valdību jāveido bez “Progresīvajiem”, jo pārējās trīs partijas esot ideoloģiski tuvākas.

“Nav ļoti lielas pretrunas to savu programmu virzīt cauri laikiem, cauri krīzes laikiem vienā virzienā. Ar “Progresīvajiem” ir ievērojami citādāk Un kā to var savietot, mums pašreiz ir to grūti saprast,” teic “Apvienotā saraksta” Ministru prezidenta amata kandidāts Uldis Pīlēns.

Pēc “Apvienotā saraksta” pārstāvju domām, arī trīs partiju koalīcija ar 54 balsīm Saeimā būtu pietiekami stabila. Ja veidotu plašāku valdību, samazinātos lēmumu pieņemšanas ātrums, pārliecināts Edvards Smiltēns: “Mūsuprāt, valdībai jābūt ar daudz dinamiskāku spēju pieņemt lēmumus. Līdz ar to jo mazāk partiju, jo skaidrs, ka lēmumu pieņemšanas ātrums būs lielāks. Jo vairāk partiju – smagnējākas sarunas, diskusijas.”

Tikmēr “Jaunajā Vienotībā” norāda, ka sarunas tikai sākušās un vēl pāragri izdarīt secinājumus par to, kuras partijas veidos nākamo valdību. “Iesim soli pa solim. Šodien ir bijušas pirmās divas sarunas. Rītdien būs trešās,” saka premjers Krišjānis Kariņš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tās būs “Jaunās Vienotības” sarunas ar “Progresīvajiem”. Ar šo partiju gatavojas tikties arī “Apvienotais saraksts”, lai noskaidrotu, vai ar “Progresīvajiem” sadarbība tomēr būtu iespējama.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm